top of page

URBAN JUNGLE

 

POLSKA / WARSZAWA 2019 / 65m2

Wielki powrót roślin do domu. Skromną paletę stonowanych barw ożywiamy mocną butelkową zielenią i metalicznym złotem. Wnętrze o egzotycznym charakterze, nieśmiałe odejście od epoki sterylnych wnętrz. Podróż po zakątkach dzikiej dżungli realizująca jeden z największych trendów wnętrzarskich urban jungle. Kwiaty w donicach, liście na ścianach, zielone akcenty zasiadające przy stole – życie w miejskiej dżungli inaczej. 

Zielone rośliny wreszcie odnalazły swoje miejsce na mapie wnętrzarskich stylów. Pojawiały się już przy okazji aranżacji angielskich, prowansalskich i skandynawskich, ale nigdy tak mocno nie zaznaczały swojej obecności. Proste formy, stonowane barwy i minimalizm w dekoracji kontrastuje się z bujną roślinnością, intensywną zielenią i złotym metalem. Wyruszamy w tropikalną podróż, pozostając jednocześnie w miejskiej puszczy. Korzystamy z bogatych zasobów natury, aranżując wnętrze w stylu Urban Jungle.

Entuzjazm do przesadnego minimalizmu stygnie, już nie zachwycamy się tak bardzo sterylnymi wnętrzami, jak kilka lat temu, kiedy podatne na wpływ otoczenia społeczeństwo podążało po omacku za wskazówkami światowych designerów. Natura przedarła się przez miejską dżunglę i to teraz ona ma swoje 5 minut, a może nawet więcej…