top of page

Home office – jak urządzić domowe biuro

Pracujesz w domu? Musisz być bardzo zdyscyplinowany i zorganizowany, pozwalając sobie na łączenie życia zawodowego z prywatnym. Czy w natłoku codziennych obowiązków nie zapomniałeś o zaaranżowaniu dla siebie miejsca do pracy w domowym zaciszu? Home office nie powinien być w miejscu przypadkowym, przy stole w jadalni czy też w łóżku w sypialni. To musi być strefa sprzyjająca koncentracji i kreatywności, a przy tym zapewniająca Ci pełen komfort pracy. Jak urządzić domowe biuro i odizolować pracę od domowego życia?


Kiedy mieszkanie pęka w szwach


Źródło:pinterest.comZ kawalerki czy dwóch pokoi nie zrobi się nagle przestronny penthaus. Ograniczona przestrzeń i niewiele już wolnego miejsca to Twoje największe problemy, uniemożliwiające aranżacje domowego biura. Może wystarczy przesunąć łóżko lub komodę, aby zwolniło się nieco miejsca przy ścianie w salonie lub w sypialni? Wykorzystaj jej wysokość, stawiając w centrum dowodzenia tylko niewielkie biurko z krzesłem, montując nad nim półki i tablicę korkową na notatki. Stoliczek na laptop możesz zastąpić niedużą otwierającą się w dół szafką na zawiasach. W kilka sekund otworzysz swój home office, a po pracy zamkniesz i zapomnisz o swoich zawodowych obowiązkach.

Aranżacja domowego biura to test Twojej kreatywności. W każdym mieszkaniu jest niewykorzystana przestrzeń, na co dzień dla Ciebie nieistniejąca. Może być to skrytka pod schodami, wnęka w korytarzu, w której z przyzwyczajenia stawiasz zakupy po powrocie ze sklepu, a nawet parapet, na którym zbiera się jedynie kurz. Biurko nie musi być duże, zawsze możesz powiesić nad nim dodatkowe półki. Wybierz składane krzesło, jeżeli nie chcesz, aby utrudniało Ci przejście do łazienki. Wąski parapet zamień na szerszy, montując we wnęce okiennej drewniany blat.


Sprytnie ukryty home officePo 8 godzinach przy biurku chcesz zapomnieć o pracy, stos dokumentów i tablica z kolorowymi karteczkami nie powinny Ci zakłócać domowego spokoju. Schowaj swój home office do szafy lub garderoby, za parawanem, przesuwnymi drzwiami lub zasłoną. Szafa musi być odpowiednio głęboka, aby można było ją zamknąć przynajmniej z biurkiem w środku. W garderobie zadbaj o dobre oświetlenie, w pracy przy biurku i przy komputerze to szczególnie ważne, Twoje oczy Ci za to podziękują. Opcja z parawanem lub zasłoną rozwiąże problem aranżacji domowego biura na otwartej przestrzeni.


Szczegóły dużej wagi


Marzy Ci się biurko ze szklanym blatem? Koniecznie musisz mieć duży stół roboczy, aby zmieściły się na nim ramki ze zdjęciami i pojemniki z akcesoriami biurowymi? Zachwyciłeś się krzesłem z pikowanym oparciem, bez podłokietników, dzięki czemu całość wygląda lekko i stylowo? Aranżacja domowego biura nie powinna być tylko kolejną odkrywczą przygodą po zakątkach najnowszych trendów wnętrzarskich. Home office to wciąż Twoje miejsce pracy. Zanim wystartujesz w sklepowym maratonie, wybierz miejsce na swoje biuro. Sprawdź, na jak dużo pozwala Ci wolna przestrzeń, dzięki czemu dowiesz ię, czego szukać. Twoje przyzwyczajenia powinny być Twoim kierunkowskazem. Lubisz porządek, ale sprzątanie nie jest Twoim ulubionym zajęciem? Szklany blat zamień na drewniany lub z płyty meblowej, a zamiast półek wybierz szafkę z szufladami. Cenisz sobie wygodę, ale typowe krzesła biurowe nie są w stylu wnętrza Twojego salonu? Zdecyduj się na tapicerowany fotel, o lekkiej konstrukcji i zaokrąglonym oparciem i podłokietnikami. W kolorze żółtym, miętowym lub fioletowym zindywidualizuje charakter wnętrza.

Miejsce na domowe biuro znajdzie się nawet w niewielkiej kawalerce. Dobra organizacja przestrzeni, kilka sprawdzonych trików i otwartość na niekonwencjonalne pomysły – tylko tyle potrzebujesz, aby pokochać swoje miejsce pracy.

Comments


bottom of page