top of page

5 pomysłów na oryginalną ścianę w salonie

Zaktualizowano: 17 sie 2020

W ścianach drzemie ogromny potencjał aranżacyjny. To powierzchnie, które można nie tylko pokryć farbą w dowolnym kolorze, ale również uczynić z nich prawdziwe arcydzieło sztuki nowoczesnej, rustykalnego rzemiosła czy tez modernistycznego designu. Możliwości dekoracji ściany w salonie zaczynają się od szaleństwa z farbą, a kończą na ceramicznych i sztukateryjnych stylizacjach. Ściana w nieco innej odsłonie może być doskonałym przełamaniem monochromów, minimalizmu i rutyny.
Mocny drewniany akcent


Bohater niejednego wnętrza o ponadczasowym charakterze, zawsze dobrze odnajdujący się we wszystkich aranżacjach – eleganckiej klasyce, minimalistycznej nowoczesności i retro eklektyzmu. Ściana pokryta deskami to doskonałe tło dla rodzinnych fotografii, plakatów z roślinnymi motywami, krajobrazów będących wspomnieniami z podróży czy chociażby półek z książkami. Ścianę możemy wykonać z drewnianych desek w naturalnym kolorze, z usłojeniem pięknie podkreślonym olejem. Idealnie będą pasowały do czarnych mebli w geometrycznych kształtach, tworząc wykwitną stylizację. W bieli to propozycja dla wnętrz skandynawskich otulonych lnianymi i bawełnianymi tkaninami, z ciepłem płomieni dekoracyjnych świec.

Z efektem ombre


Dekoracja popularna w stylizacji włosów i paznokci świetnie odnajduje się w aranżacji ścian salonów. Ombre to jedna z technik malowania powierzchni, która polega na stopniowym rozjaśnianiu lub przyciemnianiu koloru, czasem też subtelnej zmianie jednego w drugi. Ombre to idealny sposób na wykorzystanie pastelowych barw w pomieszczeniu i zachowanie prostoty wnętrza. Wtłaczamy w aranżację kolor, jednak robimy to delikatnie, w zachowawczy sposób. W ombre pięknie prezentują się turkusy, bielone róże, miętowa zieleń i łososiowy pomarańcz. Dzięki takiemu cieniowaniu koloru możemy zamaskować nierówności i inne niedoskonałości ściany, a także zmienić proporcje pomieszczenia, np. optycznie je podwyższyć.W surowym betonie

Beton odważnie wkroczył na salony i bardzo szybko się w nich zadomowił. Od kilku sezonów zajmuje wysoką pozycję w trendach wnętrzarskich, potęgując efekt nowoczesności i industrialnej surowości. Wielkoformatowe betonowe płyty na ścianie w salonie są nietypowym akcentem eleganckiej stylizacji, kontrastując się z białymi połyskującymi meblami, przeszklonymi witrynami i dużym białym narożnikiem. Idealnie współgrają z podłogą wykonaną z desek, metalowymi konstrukcjami mebli i zwisającymi z sufitu żarówkami. Tworzą zgrany, wzajemnie uzupełniający się duet z zieloną roślinnością, wprowadzając w ten sposób nieco eklektyzmu do salonu.