top of page

MODELOWA NOWOCZESNOŚĆ

 

POLSKA / WARSZAWA 2022 / 75 m2

Modelowa nowoczesność. Form follow function

Sztuką nie jest odwzorować w aranżacji wszystkie cechy konkretnego stylu, a dopasować je do indywidualnych upodobań mieszkańców, zaadaptować je we wnętrzu tak, aby realizowały wszystkie założenia projektowe. To aranżacja będąca modelowym przykładem stylu nowoczesnego, w którym forma podąża za funkcją, na piedestał wyniesiona zostaje funkcjonalność, ale design…nie pozostaje w cieniu – nadaje wygodzie i porządkowi aranżacyjnemu kolor, wzór i teksturę. 

Łazienka w kwadraty zrobiona na szaro 

W tym wnętrzu nie dzieje się dużo, jest spokojnie, harmonijnie i maksymalnie prosto. To odzwierciedlenie wszystkich charakterystycznych cech stylu nowoczesnego – minimalizmu, prostoty i zachowawczości. Dominują szarość i biel, każdy z tych kolorów w tych obszarach, w których odnajduje się najlepiej. Teksturowane płytki w szarym kolorze pojawiają się na podłodze i ścianach, tworząc fundament dla całej aranżacji. Wyraźna faktura nadaje wnętrzu trójwymiarowości, staje się ono dzięki niej bardziej dynamiczne. Szarość uzupełnia biel, która przełamuje monochromatyczny charakter powierzchni. 

Niezwykle wyraźnym motywem w łazience jest geometria, szczególnie kwadraty i prostokąty. Umywalki są w kwadratowym kształcie, o idealnie prostych liniach. Podobne kształty widoczne są przy wannie i misie WC. Nawet przycisk spłuczki nawiązuje do tej formy. Proste linie zaznaczają swoją obecność też na lustrze i w sposobie łączenia bieli i szarości na ścianach, gdzie pojawiają się bardzo wyraźne granice pomiędzy tymi dwoma kolorami. Całość tworzy spójną, idealnie zgraną i perfekcyjnie komponującą się ze sobą całość. 

bottom of page