top of page

APARTAMENT W CHMURACH

 

POLSKA / WARSZAWA 2021 / 90m2

Wnętrze glamour w bieli 

Kokietuje blaskiem, uwodzi elegancją i oczarowuje luksusem, ale w wersji nowoczesnej jest bardziej stonowany, powściągliwy i nieco ostrożniejszy. Taki jest styl glamour, w którym niekoniecznie pierwszoplanową rolę muszą ogrywać błyskotki. Jako bazę w tym wnętrzu wykorzystaliśmy…biel. Tak, sterylną, jasną i chłodną biel kojarzącą się nam z minimalistycznymi, nowoczesnymi wnętrzami. Okazało się, że jest idealnym tłem dla blasku i elegancji. 

Białe tło to nie nuda, a szerokie spektrum możliwości 

Pastelowe odcienie różu i błękitu, jasna szarość, beże i écru, czasem też czerń, a nawet fiolet i granat…to paleta barw obowiązująca w stylu glamour. Biel również się w niej pojawia, ale w zdecydowanie mniejszej ilości niż w mieszkaniu, gdzie znajduje się na ścianach (i nie tylko) we wszystkich pomieszczeniach. Wydaje się, że takie wnętrze będzie bardzo chłodne i sterylne. Aby na ścianach nie wiało nudą, uzupełniliśmy je o klasyczną, ale elegancką sztukaterię. Taka dekoracja sprawiła, że ściany przestały potrzebować wyrazistych dekoracji, a prezentują się naprawdę efektownie. 

Biały kolor dobrze, jak żaden inny, podkreśla charakter innych kolorów. Wydobywa z nich to, co najpiękniejsze i najbardziej wartościowe. Wystarczy spojrzeć, jak efektownie prezentują się na białych drzwiach złote uchwyty czy też na tle ścian zielone rośliny w donicach. Nawet kamień na ścianie w sypialni został jakby bardziej uszlachetniony. Na białym wszystko wygląda inaczej. Nie potrzeba bardzo wyrazistych kolorów, aby zaakcentować poszczególne elementy. 

Ciepło bijące od drewna i tekstyliów 

Biel sama w sobie jest chłodna. Aby uniknąć przesadnej sterylności, nadać wnętrzu ciepła i jednocześnie nie utracić blasku glamour, konieczne jest uzupełnienie przestrzeni o elementy subtelnie ocieplające klimat mieszkania. Idealnie sprawdziła się w tym celu drewniana podłoga, którą podziwiać możemy w sypialni i salonie. Ułożona została w dużą klasyczną jodełkę, akcentującą elegancję i szyk aranżacji. Niewielki drewniany akcent na podłodze pojawia się również w korytarzu, gdzie z kolei akompaniuje podłodze z jasnego kamienia. 

Ciepłem emanują także wszelkiego rodzaju tkaniny. Wystarczyło w salonie ustawić krzesła welurowe, aby strefa jadalniana była nie tylko szykowna, ale również zyskała domowy charakter. W oknach zawisły zaciemniające zasłony, które pomimo swojego jasnego koloru sprawiły, że wnętrze jest bardziej przytulne. W sypialni znalazło się miejsce dla welurowego zagłówka, z kolei w salonie dla materiałowej sofy. Ważną rolę odgrywają również zielone rośliny, które w każdym przypadku kreują klimatyczny nastrój i sprzyjający mikroklimat. 

Złoto dla elegancji i szyku 

 

We wnętrzu urządzonym w stylu glamour nie mogło zabraknąć złotych elementów. Stanowią tutaj dodatek, ale niezwykle szlachetny i efektowny. To biżuteria zdobiąca m.in. drzwi wewnętrzne i szklaną zabudowę w przedpokoju i oprawy oświetleniowe w sypialni i salonie. Pojawia się ponadto na podstawach krzeseł w strefie jadalnianej, szafce i lustrze w przedpokoju oraz stolikach nocnych w sypialni. 

Złoto mocno swoją obecność zaznacza w łazience, w której występuje pod postacią armatury i profili przy kabinie prysznicowej. Idealnie współgra z szarością, która w tym pomieszczeniu przejęła rolę tła od wszechobecnej w innych strefach mieszkania bieli. 

Trochę koloru, ale (nie za) wiele 

 

Uwadze nikogo z pewnością nie umknie kuchnia, która wyróżnia się spośród innych wnętrz. Jest w niej dużo koloru, który mocno podkreśla charakter tego pomieszczenia. To kolor niebieski, w którym wykonana została zabudowa kuchenna, a także półki i ściana oddzielające kuchnię od salonu. Niebieski tworzy piękny kontrast z bielą, która z kolei widoczna jest na blacie, ścianie i dekoracyjnym okapie. Dodatek tego mocnego koloru spowodował, że aranżacja całego mieszkania zyskała nowocześniejszy i bardziej wyrazisty charakter.  

Powstaje coraz więcej wariacji na temat stylu glamour. Nie są to już stylizacje pełne splendoru i przepychu. Mogą być równie eleganckie, z dużą przewagą bieli, mniejszą ilością złota i ciekawymi akcentami kolorystycznymi, pięknie i z klasą.