top of page

SZCZYPTA KLASYKI

 

POLSKA / WARSZAWA 2018 / 110m2

Prezentowana przestrzeń to wnętrze mieszkania na warszawskiej Ochocie, w którym klasyka przeplata się z nowoczesnością. Proste, geometryczne formy przełamaliśmy delikatnymi dodatkami, miękkimi tkaninami i sztukaterią. Dzięki zastosowaniu drewna na podłodze i meblach oraz wykorzystaniu koloru - wnętrze pozostaje przytulne i domowe. To kolejny projekt, gdzie finalny efekt jest wynikiem bardzo miłej współpracy i dużego zaufania !

Angielski urok w nowoczesnej przestrzeni 


Ciepło i przytulnie, ale sterylnie i chłodno. To bardzo „egzotyczna” kombinacja, która mimo swoich skrajnych cech potrafi mówić jednym językiem. Nowoczesne wnętrze otulone bielą, prostotą form i oszczędnością dekoracji ubraliśmy w angielski szyk, który objawia się sztukaterią na ścianie, jadalnianym kącikiem z tapicerowanymi krzesłami i roślinnymi kompozycjami oraz ciepłem drewna. W oknach zawisły szare zasłony, które dodatkowo ocieplają wnętrze. Jest pięknie! 

Rozważna romantyczka – nowoczesna wiktoriańska sypialnia


Rodem z wiktoriańskiej posiadłości? Z łatwością doszukacie się w tej sypialni angielskich akcentów. Jest w niej pikowany zagłówek, sztukateria na ścianie, białe szafki ze srebrnymi, wygiętymi efektownie nóżkami i długie, lekkie zasłony w oknach. Całość oczywiście z nowoczesna powściągliwością. Nas zachwycił motyw piórek na ścianie na błękitnym tle…w takiej sypialni przyśnić się mogą tylko najbardziej bajeczne obrazy.

Łazienka zrobiona na szaro!


Oszukaliśmy przesadną sterylność! Łazienkę ubraliśmy w paletę szarości…w beton! Jest na ścianie i podłodze, nawet szafki pod umywalkami są w jego kolorze. Swoją obecność mocno zaznacza również szkło. Jest duże lustro, transparentna kabina prysznicowa i oprawy świetlne w kształcie kielichów. Przyznacie, że powstała całkiem przytulna łazienka, pomimo naturalnego chłodu surowego betonu. 

bottom of page