top of page

CIEPŁA BIEL

 

POLSKA / WARSZAWA 2018 / 50m2

Jasne wnętrze z nowoczesnymi, prostymi formami, meble i ściany w sterylnej bieli ocieplone panelami podłogowymi z wyraźnym rysunkiem drewna. Dodatki w kolorze złotym subtelnie dekorują wnętrze, nadając mu elegancki i ciepłego blasku. Szare zasłony w oknach, ozdobne poduszki i dywan w salonie łagodzą chłód sterylnego minimalizmu. Duże, zielone rośliny w wiklinowych osłonkach okrywają „nagą biel” naturalnym ciepłem, będąc niezwykle wdzięcznym dodatkiem w strefie relaksu. 

We współczesnych trendach najczęściej pojawiają się jasne wnętrza. Dominują w nich biel, odcienie szarości i beże. Często meble wtapiają się w ściany, tworząc gładką, niczym nieprzełamaną powierzchnię. Jak tchnąć nieco ciepła w tak sterylne wnętrze, czyniąc go przytulnym, emanującym nastrojowym klimatem i zachowując przy tym jego nowoczesny styl?

Największym wyzwaniem jest biała łazienka. Aby pozostała funkcjonalna, nie może się w niej znaleźć zbyt dużo elementów dekoracyjnych. Na ścianach znalazł się jasny marmur, który wykorzystano również do stworzenia mebli, na podłodze duże szare kafelki. Mniej znaczy czasem więcej – szare świece, ciemne akcesoria łazienkowe przy umywalce i delikatne złote akcenty na podświetlanych półkach wystarczyły, aby monochromatyczne jasne wnętrze nabrało elegancji i przyjemnego ciepła.

bottom of page