top of page

SZYKOWNE WNĘTRZE NA WAWRZE

 

POLSKA / WARSZAWA 2021 / 140m2

Wnętrze glamour w bieli 

Kokietuje blaskiem, uwodzi elegancją i oczarowuje luksusem, ale w wersji nowoczesnej jest bardziej stonowany, powściągliwy i nieco ostrożniejszy. Taki jest styl glamour, w którym niekoniecznie pierwszoplanową rolę muszą ogrywać błyskotki. Jako bazę w tym wnętrzu wykorzystaliśmy…biel. Tak, sterylną, jasną i chłodną biel kojarzącą się nam z minimalistycznymi, nowoczesnymi wnętrzami. Okazało się, że jest idealnym tłem dla blasku i elegancji. 

Białe tło to nie nuda, a szerokie spektrum możliwości 

Pastelowe odcienie różu i błękitu, jasna szarość, beże i écru, czasem też czerń, a nawet fiolet i granat…to paleta barw obowiązująca w stylu glamour. Biel również się w niej pojawia, ale w zdecydowanie mniejszej ilości niż w mieszkaniu, gdzie znajduje się na ścianach (i nie tylko) we wszystkich pomieszczeniach. Wydaje się, że takie wnętrze będzie bardzo chłodne i sterylne. Aby na ścianach nie wiało nudą, uzupełniliśmy je o klasyczną, ale elegancką sztukaterię. Taka dekoracja sprawiła, że ściany przestały potrzebować wyrazistych dekoracji, a prezentują się naprawdę efektownie. 

Biały kolor dobrze, jak żaden inny, podkreśla charakter innych kolorów. Wydobywa z nich to, co najpiękniejsze i najbardziej wartościowe. Wystarczy spojrzeć, jak efektownie prezentują się na białych drzwiach złote uchwyty czy też na tle ścian zielone rośliny w donicach. Nawet kamień na ścianie w sypialni został jakby bardziej uszlachetniony. Na białym wszystko wygląda inaczej. Nie potrzeba bardzo wyrazistych kolorów, aby zaakcentować poszczególne elementy. 

Wnętrze uszlachetnione jasnym kamieniem 

Naturalne materiały we wnętrzach od zawsze sprzyjały elegancji i wyszukanej aranżacji. Zapewniały jednocześnie wnętrzom prestiż, a przy tym nawiązywały do ponadczasowej klasyki. Niestety, naturalne surowce są drogie, a także wymagają impregnacji i specjalnej pielęgnacji, ponieważ są wrażliwe na wpływ czynników zewnętrznych. Są jednak dla nich alternatywy, które godnie je zastępują. Wśród nich są płytki imitujące naturalny kamień, tak perfekcyjnie, że trudno się oprzeć temu pięknemu złudzeniu. 

Kamień na podłodze i ścianach 

Płytki imitujące naturalny kamień w dużym formacie tworzą jednolite powierzchnie, bez wyraźnie zaznaczonych fug. Dzięki temu mamy wrażenie, że są to podłogi i ściany stworzone przez naturę. Wielki format płytek sprzyja też optycznemu powiększeniu pomieszczeń, a efekt ten potęguje jasny kolor, czasem idealnie biały, innym razem z delikatnie szarym zabarwieniem. W kuchni takie same kamienne płytki zastosowano zarówno na podłodze, jak też ścianach. Powierzchnie poziome są więc przedłużeniem pionowych. W tym przypadku płytki cechują się subtelnym, delikatnym użyleniem, które pięknie odzwierciedla majestatyczny, ale stonowany charakter aranżacji. Kuchnia jest bardzo jasna, co zawdzięczamy też szarym frontom szafek i białym blatom.