top of page

Przypudruj wnętrze! (Nie) za słodki pudrowy róż

Cukierkowy, słodki, dziewczęcy, ale też delikatny i subtelny… kolor różowy pasuje nie tylko do dziecięcego pokoju i łazienki będącej wspomnieniem czasów PRL-u. Występuje w wielu odcieniach, w tym również w wersji pudrowej, czyli w pastelowym wydaniu. Coraz odważniej wkracza on na salony, zagląda do kuchni i ukrywa się w sypialni. Świetnie czuje się w towarzystwie bardziej drapieżnych i dominujących kolorów, ale lubi też otaczać się równie delikatnymi barwami. Jak postępować z pastelowym różem, aby odwdzięczył Ci się piękną stylizacją?


Ponadczasowa klasyka, czyli róż i szary

Pasują do siebie idealnie, uzupełniają się i równoważą. Elegancka szarość w połączeniu z subtelnym pastelowym różem tworzą harmonijny związek, w którym nie ma miejsca na najmniejsze konflikty. Ściany w salonie pokrywają szarości, a w centrum stoi pikowana różowa sofa, przy której nie mogło zabraknąć stolika szklanego z metalowymi profilami w kolorze różowego złota. Całość dopełniają świece i szklane dodatki z takim samym wykończeniem, różowy dywan z długim włosiem i abażury niczym tkane na szydełku.

Ta świetnie rozumiejąca się para sprawdzi się również w łazience, w której pierwsze skrzypce zagrają odcienie szarości, od jasnych mysi po grafitowe. Pastelowy róż ociepli wnętrze, pojawiając się na ramie lustra, akcesoriach łazienkowych, ręcznikach i dekoracyjnym oświetleniu.


Świeże spojrzenie butelkowej zieleni na pudrowy róż

Kolejny, może nieco bardziej zaskakujący duet kolorystyczny, to butelkowa zieleń i pudrowy róż. Tworzą parą niezwykle wiosenną, radosną i świeżą, jednocześnie wzbudzając zachwyt swoją niewymuszoną elegancją. Na ścianie w sypialni w kolorze delikatnej zieleni pięknie prezentuje się zagłówek łóżka w kolorze butelkowej zieleni. Ten sam kolor znajdujemy na frontach szafek, które dopełniają różowe uchwyty. Róż widoczny jest też w tekstyliach, a więc w oknach na zasłonach i na łóżko na tkanej narzucie z chwostami i dekoracyjnych poduszkach. W takiej sypialni nie może zabraknąć zielonych roślin w dużych donicach.

Wyjątkowo dobrze róż z zielenią pasuje do łazienki, gdzie pastelowy róż pojawia się pod postacią lastryko na ścianach i podłodze. Zieleń w takim wnętrzu będzie widoczna w dodatkach i na frontach mebli, najlepiej frezowanych.


Róż w bieli

Nie zawsze musimy stawiać na kontrasty, we wnętrzach dobrze prezentują się również kolory w podobnej tonacji. Zarówno biel, jak też pudrowy róż są kolorami jasnymi i dobrze czują się ze sobą. Ponownie otwieramy drzwi do łazienki, a naszym oczom ukazuje się wnętrze nawiązujące do przełomu lat 80 i 90. Na podłodze widoczne jest lastryko z białym tłem i plamkami w odcieniach różu, granatu i pomarańczowego. Na ścianach koniecznie wielkoformatowe różowe płytki, a ceramika żadna inna tylko biała, o obłych kształtach. Całość ozdabiamy biżuteryjnymi dodatkami w kolorze złota, a będą to armatura, wieszaki, oprawa lustra i akcesoria.


Naturalnie piękne brązy i róże

Paleta brązów kojarzy się nam z naturalnością, ale też elegancją. Nieoczywiste jest jej połączenie z pudrowym różem, który jest raczej kolorem subtelnym i nieco bardziej surrealistycznym. Okazuje się jednak, że z takiego połączenia może powstać wnętrze łączące klasykę z modnym nurtem eco. Ściany pokrywamy brązem w odcieniu kawy z mlekiem. Wzrok przykuwa dumnie stojąca w centrum sofa w kolorze czekoladowym, na której dumnie prezentują się różowe poduszki. Meble są w kolorze orientalnego drewna, a na nich różowe świece i wazony. Całość dopełniają oczywiście dodatki wykonane z naturalnych materiałów, jak np. wiklinowe kosze i gazetownik, wełniany koc, lniane zasłony i drewniany stolik kawowy.

Z różem nie tak trudno złapać wspólny język, o czym przekonali się już butelkowa zieleń, brąz, biel i szary. Dla odważnych polecamy bardziej egzotyczne połączenia, a więc róż z musztardową pomarańczą czy też słomkowym żółtym. Różem po prostu można się zachwycić…

bottom of page