top of page

PONADCZASOWE ŁAZIENKI 

 

POLSKA / WARSZAWA 2022/ 700m2

Łazienka dla pary. Praktyczna elegancja w wersji ultra 

Różnimy się postrzeganiem rzeczywistości, wrażliwością i usposobieniem. Dotyczy to także wnętrz, panowie preferują inne aranżacje niż panie, ale z pewnością łączy nas jedno – marzą nam się łazienki jednocześnie funkcjonalne i gustowne. Jeśli mamy do wykorzystania dużą przestrzeń, to jest to doskonała okazja do zaaranżowania wnętrza, które sprosta oczekiwaniom dwóch połówek, a ponadto każdy znajdzie w niej miejsce dla siebie. 

Duża przestrzeń, która robi wrażenie

Łazienki to najczęściej niewielkie pomieszczenia, w których potrzeba dobrego projektu i przemyślanej koncepcji, aby zmieścić wszystkie sanitaria i zagwarantować komfort użytkownikom. A co, jeśli łazienka jest duża, a jej powierzchnia pozwala na urządzenie prawdziwego pokoju kąpielowego? 

W tych dwóch aranżacjach zdecydowaliśmy się na połączenie aktualnych trendów wnętrzarskich z klasycznymi rozwiązaniami, które stały się już symbolem stylowych wnętrz. Pomimo, że są to pomieszczenia o stosunkowo dużej powierzchni, to zdecydowanie dominuje w nich jasna kolorystyka, co jeszcze bardziej optycznie je powiększa. Marmur znajduje się na ścianach i podłodze, ten sam, aby ściany sprawiały wrażenie przedłużenia podłogi. Powierzchnie wykonane są z wielkoformatowych płyt w kolorze naturalnego marmuru z wyrazistym użyleniem. W jednej z łazienek postanowiliśmy nieco bardziej wyróżnić strefę pielęgnacji, układając na ścianie beżową mozaikę z płytek o nietypowym kształcie. W drugiej z kolei w strefie kąpielowej znalazły się ciemne płytki również imitujące kamień. 

Ważną rolę w aranżacjach odgrywa oświetlenie. Są to lampy sufitowe o złotym wykończeniu – w jednej wiszące, a w drugiej żyrandole z okrągłymi kloszami. Kolorystycznie pasują do złotej armatury – nowoczesnej, o prostych kształtach. Mocno akcentującym swoją obecność elementem klasyki jest sztukateria przy suficie, która świetnie współgra z delikatnie zdobionymi frontami szafek. 

Dwie umywalki – razem, a może osobno?  

Jeśli tylko metraż na to pozwala, a w tych dwóch przypadkach tak właśnie jest, to w łazience dla pary powinny znaleźć się dwie umywalki. Pozwala to na korzystanie z łazienki jednocześnie przez dwie osoby. Każda ma swoją przestrzeń z miejscem na swoje przybory toaletowe i kosmetyki. 

Najczęściej dwie umywalki znajdują się w jednym miejscu. Umieszcza się je na długim blacie, pod którym znajdują się szafki. Dzięki temu zachowujemy wyraźny podział pomieszczenia na strefy. W tym przypadku są to umywalki nablatowe o ciekawym owalnym kształcie. Przy każdej znajduje się sztorcowa bateria, a na ścianie lustro w złotej ramie. 

Stanowiska do pielęgnacji można jednak wyraźniej rozdzielić. Każda z dwóch stanowi wtedy osobną strefę. Zaletą takiego rozwiązania jest większa przestrzeń do dyspozycji jednej osoby. Może ona swobodnie korzystać z umywalki, lustra i dostępnej wolnej przestrzeni na blacie. My zdecydowaliśmy się tym razem na umywalki meblowe zintegrowane z blatem. Pozostają one praktycznie niewidoczne. Minimalistyczny charakter podkreśla podtynkowa armatura. 

Wanna i prysznic – łączyć czy dzielić? 

W dużej łazience na pewno nie trzeba akceptować kompromisów i podejmować trudnych decyzji. Nie zastanawiamy się, czy ma w niej stanąć wanna czy prysznic, a można wyposażyć łazienkę w oba sanitaria. 

Standard to oczywiście osobna wanna i prysznic, jednak znajdujące się na jednej przestrzeni, sąsiadując ze sobą. Wolnostojąca wanna kojarzy się z luksusem, idealnie współgra z oknem udekorowanym długimi zasłonami. Obok znajduje się prysznic walk-in, który od wanny oddzielony został szklaną, transparentną ścianą. Kąpiel mogą brać jednocześnie dwie osoby. 

Druga nasza propozycja to prysznic połączony z wanną, jednak w bardzo nietypowy sposób. Nie jest to wanna z kabiną prysznicową, ale wydzielona przestrzeń na szerokość całej ściany, wyróżniona innym kolorem ściany i podłogi, na lekkim podwyższeniu. Z jednej strony znajduje się prysznic, z kolei z drugiej wanna wolnostojąca. Całość sprawia wrażenie, jak gdyby wanna była pod prysznicem, co skutkuje wyjątkowo ciekawym efektem wizualnym.