top of page

KOLOROWA ENKLAWA

 

POLSKA / WARSZAWA 2020 / 45 m2

Wnętrze pastelami malowane. Jak dobrze korzystać z bogatej palety barw?

Kiedy obserwujemy wszędzie pojawiające się sterylne, białe wnętrza, możemy odczuwać coraz większą monotonię i nudę. Przez długi czas korzystaliśmy z bardzo wąskiej palety barw, nie dostrzegając potencjału, jaki drzemie w pastelowych odcieniach i wyrazistych kolorach. Być może obawialiśmy się, że salon z dodatkiem granatu czy sypialnia ubrana w miętę po prostu nie będą wyglądały dobrze. Teraz już wiemy, jak bardzo się pomyliliśmy…

Delikatnie, ale z pazurem. Kolory w salonie i kuchni 

Bezpieczne aranżacje są zazwyczaj w odcieniach szarości, beżu i brązu. Pojawiają się gładkie i jednolite powierzchnie. Rezygnujemy z łączenia struktur, faktur i wzorów z obawy, że nie będą do siebie pasować. Nie tym razem…w tym przypadku w salonie i kuchni dzieje się naprawdę dużo, a jednocześnie panuje harmonia i spokój. Ściany są w większości białe z „małym” wyjątkiem – fragmentem ściany w kuchni pokrytej szarymi płytkami inspirowanymi lastryko, stanowiąc tym samym przedłużenie podłogi w strefie kuchennej i jadalnianej. W salonie na podłodze pojawia się drewno, kontrastując się z nietypowym motywem rodem z PRL-u. 

W centrum salonu stanął narożnik o prostych, geometrycznych kształtach, który pomimo swojej ponadczasowej formy jest wyrazistym akcentem wnętrza. To za sprawą jego koloru. Welurowy kobalt pięknie prezentuje się na tle bieli i drewna, z którego wykonana jest nie tylko podłoga, ale też stoliki kawowe. Kolorem zaakcentowano też krzesła przy stole jadalnianym, wybierając pastelowy róż. Tworzy on zgrany duet z szarą podłogą.