top of page

KOBALTOWA KOMBINACJA NOWOCZESNOSCI Z KLASYKĄ 

 

POLSKA / WARSZAWA 2021 / 100m2

Współczesne wnętrze przyszłości. Niezawodny niebieski w otoczeniu stonowanej palety barw 

W erze szarości, écru, wariacji na temat brązu, biało-czarnego kontrastu i powściągliwego podejścia do zdobień zawsze znajdzie się miejsce dla zdecydowanie bardziej wyrazistego koloru, który potrafi pozytywnie namieszać. Są to aranżacje, które niejednokrotnie zaskakują niebanalnymi połączeniami kolorów, struktur i faktur, ale i stylów. Tym razem takim „czarnym koniem” jest kobalt, który nawiązuje do przyszłości, ale i fantastycznie podkreśla zamiłowanie do klasyki. 

Delikatne barwy lubią mocne akcenty 

Bardzo polubiliśmy delikatne, jasne barwy, ponieważ są uniwersalne, tworzą wspaniałe tło dla bardziej wyrazistych kolorów, ale też są po prostu bezpieczne. Trudno jest popełnić błąd przy łączeniu ich ze sobą. Najczęściej wyglądają naprawdę dobrze.

W salonie właśnie takie barwy odgrywają dominującą rolę. Jest narożnik w kolorze pastelowego różu, meble o białych frontach, stoli kawowy z kamiennym, jasnym blatem oraz drewniana podłoga. W oknach zawisły zaciemniające zasłony beżowe, którym towarzyszą białe, zwiewne firanki. Wszystko do siebie idealnie pasuje, jest przytulnie, ciepło, ale i stylowo. 

Wnętrze ma jednak „rumieńce”, tym razem jednak nie czerwone czy różowe, a niebieskie. W tym modnym kolorze są krzesła w strefie jadalnianej oraz ściana w otwartej kuchni. Podobny zabieg zastosowano w sypialni i gabinecie, gdzie granat towarzyszy szarościom. Z takim dodatkiem stylizacja jest zdecydowanie bardziej charakterna, chociaż jednocześnie zachowuje swoją delikatność.