top of page

Salon w stylu extra luxury

Zaktualizowano: 15 lut 2022

Wnętrze skąpane w luksusie, elegancja połączona z funkcjonalnością…każdy marzy o najwyższym komforcie w swoim mieszkaniu. Jest on interpretowany na wiele sposobów, jednak większości kojarzy się po prostu z luksusem, czasem łatwo dostępnym, innym razem nieosiągalnym. Wnętrze w stylu extra luxury jest spełnieniem tych założeń, planów i marzeń. Realizuje koncepcję przestrzeni ponadprzeciętnie stylowej, wygodnej pod każdym względem i prezentującej klasykę we współczesnej, nowoczesnej interpretacji.Na pierwszym planie jasne kolory

Luksus to idealnie dopasowany duet wysokiego komfortu mieszkania z ekskluzywną aranżacją. Bazą wnętrza w stylu extra luxury jest jasna paleta barw. W salonie powinny dominować beże, jasne brązy, biel, écru, ale też jasne szarości. Taka kolorystyka sprawia, że wnętrze wydaje się przestronniejsze i bardziej eleganckie. Możemy dowolnie eksperymentować z odcieniami, tworząc ciekawe przejścia i konfiguracje. Na ścianie niech pojawi się klasyczna biel z dodatkiem beżu, ozdobiona klasyczną sztukaterią. W centrum niech stanie sofa w kolorze kości słoniowej, która będzie idealnie pasowała do mysiej szarości na zasłonach w oknie. Dzięki takim połączeniom unikamy sterylności i niepożądanego chłodu.


Przy akompaniamencie wysokiej jakości materiałów

Styl extra luxury skoncentrowany jest przede wszystkim wokół wysokiej jakości materiałów. To właśnie one sprawiają, że wnętrze prezentuje się szykownie i jest zaaranżowane w wyjątkowo dobrym guście. Salon w stylu extra luxury nie jest miejscem dla masowo produkowanych elementów wyposażenia wnętrza. To najczęściej wykonywane na zamówienie meble ze starannie dobranych materiałów. Na podłodze często pojawia się naturalne drewno, które ociepla wnętrze. Może być również kamień, jak marmur czy granit, który warto wykorzystać również przy blacie stolika kawowego oraz oświetlenia. Elegancję potęguje skórzana sofa i fotele, dla której współczesną alternatywą jest też przyjemny w dotyku welur, najlepiej ozdobiony pikowaniem.

Ciekawym rozwiązaniem jest też ceramiczna mozaika tworząca efektowną dekorację ścienną i występująca w formie ozdobnej zastawy pięknie prezentującej się za szklaną witryną. Szkło jest materiałem idealnie sprawdzającym się w optycznym powiększaniu przestrzeni. Możemy więc zawiesić na ścianie lustra lub wykorzystać przeszklenia w szafkach, komodach i półkach.


Okraszone połyskującymi dodatkami

Wysokogatunkowe materiały potrzebują szlachetnych dodatków, które podkreślą ich wyjątkowy, wysublimowany charakter. W salonie extra luxury najlepiej sprawdzi się złoto lub srebro. Niech pojawią się one na wazonach, ramach obrazów, zdjęć i luster, oprawach oświetleniowych, a także jako wykończenie mebli, np. nóg krzeseł czy nóżek sofy. Połyskujące złote i srebrne dodatki pięknie odbijają światło, tworząc ciekawy efekt wizualny. Złoto wspaniale prezentuje się na tle beży, bieli i écru, z kolei srebro tworzy gustowny zestaw z szarościami.


Na tle gustownego minimalizmu

W stylu extra luxury kluczowe znaczenie ma jakość, mając zdecydowaną przewagę nad ilością. Dążymy do jak najlepszego zaprezentowania każdego elementu wyposażenia wnętrza. Ma być on odpowiednio wyeksponowany, sprawiając wrażenie, że tylko z nim możliwe było stworzenie tak spójnej aranżacji. Rezygnujemy więc z dużej ilości mebli i dodatków, koncentrując się na tym, co jest naprawdę ważne. Bawimy się strukturami, które świetnie odnajdują się w roli dekoracji. Staramy się potęgować przestronność, wybierając proste, geometryczne formy. Zamiast dwóch czy trzech mniejszych sof może warto rozważyć zakup dużego narożnika dodatkowo z wygodnym podnóżkiem. Alternatywą dla kilku małych stolików kawowych będzie jeden większy ze złotą podstawą i szklanym blatem. Mniejsze lampy sufitowe niech zastąpi jeden duży żyrandol z wieloma punktami świetlnymi, który pięknie będzie korespondował z dużą lampą stołową z materiałowym abażurem.


Ktoś mógłby powiedzieć – „wnętrze na bogato”, takie wrażenie powinien stwarzać właściwie zaaranżowany salon w stylu extra luxury. Jednocześnie musi wzbudzać pozytywne emocje, sprawiać wrażenie wnętrza gustownego, ale zapewniającego ponadprzeciętny komfort. To salon, w którym możemy poczuć się lepiej niż dobrze.Comments


bottom of page