top of page

MODERN BEIGE

POLSKA / WARSZAWA 2024 / 100 m2

Naturalnie przytulne wnętrze z nowoczesnym zacięciem 

We współczesnych wnętrzach przestano się koncentrować tylko na jednym kierunku. Nie musi być tylko nowocześnie, sterylnie i minimalistycznie lub przytulnie, klasycznie i z mniejszym lub większym splendorem. Pięknie można połączyć te dwa nurty, stawiając na kolory ziemi, zróżnicowane struktury, miękkie tkaniny i geometryczne formy. To jednak sztuka, która nie udaje się każdemu. A tym razem?

Paleta kolorów ziemi 

Najbardziej uniwersalna gama kolorystyczna, ale wcale nie najbardziej nudna. Postrzegana jako bezpieczna i zachowawcza, chociaż w rzeczywistości to właśnie ona odpowiada za najbardziej eleganckie, stylowe i jednocześnie przytulne stylizacje. Kolory ziemi mają naturalną zdolność do roztaczania wokół spokoju, ciszy i pozytywnej energii. Jednocześnie fantastycznie wydobywają potencjał pomieszczeń, akcentując ich przestronność, jasność i otwartość 

Salon z kuchnią to arena beży, bieli i szarości. Pięknie się przenikają, tworząc ciekawe blokowe przejścia. W kuchni zdecydowanie dominuje beż pojawiający się na frontach szafek, krzesłach i zasłonach. Matowe powierzchnie uzupełniają kamienne płyty na stole, blacie i ścianie między szafkami. 

Salon stanowi płynną kontynuację salonu, dlatego tutaj również widoczna jest podobna paleta barw, chociaż dostrzec można dodatkowe kolorystyczne akcenty. Dużym takim colourblockiem jest szara zabudowa z TV. Wyróżnia się, ale nie dominuje, chociaż na pewno stanowi mocny element wystroju tego naturalnego wnętrza. Trudno też przeoczyć stoliki kawowe z czarnymi podstawami. Nie są tutaj przypadkiem. Nawiązują do nóżek przy zestawie wypoczynkowym.

Nie inaczej jest w innych pomieszczeniach, w których kolory ziemi również odnalazły swój ciepły kąt. Jest beżowa sypialnia z delikatnie brzoskwiniowym zagłówkiem łóżka i łazienka z kamieniem i jasnymi szarościami na ścianach. W tym wnętrzu wszystko gra, jak mu natura zagra. 

Wszechobecne, różnorodne struktury 

A żeby mocniej podkręcić ten natural look, na wszelkich możliwych powierzchniach pojawiły się różnorodne struktury. Wnętrze można odbierać nie tylko zmysłem zapachu i wzroku, ale również dotyku. Dominują bez wątpienia idealnie równe żłobienia. Żeberkowe fronty szafek i lamele na ścianach robią wrażenie, a dodatkowo tworzą piękny spektakl gry świateł. Ciekawym pomysłem było wykorzystanie strukturalnej wykładziny ściennej do ozdobienia ściany w salonie. Odegrała ona znaczącą rolę w ociepleniu wnętrza, otuliła je swoim przyjemnym dotykiem. Na podłodze możemy podziwiać klasykę, czyli jasne drewno z delikatnie zaznaczonym usłojeniem. Panele są ułożone w dużą jodełkę, aby pójść bardziej w kierunku nowoczesności. 

Podobne wzory możemy podziwiać w innych pomieszczeniach. One się powtarzają, aby tworzyć jedną spójną całość. Struktury w większości bazują jednak na tym samym motywie – równolegle ułożonych do siebie paskach. Pełnią one nie tylko funkcję ozdobną, ale pomagają również w uporządkowaniu wnętrza, które jest w dyskretny sposób dzielone na strefy i bloki. Poza tym we wnętrzach – w salonie, jadalni i sypialni są elementy tapicerowane, a dokładnie przyjemny w dotyku welur i bardzo wytrzymały, ciekawy w sensorycznym odbiorze szenil.  

Klasyczna sztukateria zamknięta w nowoczesnych ramach

Oj nie, sztukateria nie odeszła w zapomnienie i przekonaliśmy się już o tym wielokrotnie. Bardzo lubi pokazywać się w nowoczesnych aranżacjach, uzupełniając ją o klasyczną elegancję. Oczywiście pożegnaliśmy się z bogatymi zdobieniami i żłobieniami na rzecz prostych form wpisujących się w aktualne trendy wnętrzarskie. 

Sztukaterii w tym wnętrzu jest bardzo dużo, jest widoczna na każdym kroku i w każdym pomieszczeniu. Zdobi ściany, układając się w duże ramy. Jest przy wykończeniu sufitów, nadając im delikatnie monumentalnego charakteru. Nie wyróżnia się jednak kolorystycznie, a subtelnie wtapia w ściany i sufit, sprawiając wrażenie, jak gdyby „wyrastały” z nich nowoczesne rzeźbione struktury.