top of page

Wysmakowany design. Jak „ugryźć” temat płytek Kit Kat?

Któż z nas nie lubi słodkości? No może znajdzie się kilka osób, ale nawet one w podłużnych płytkach odnajdą nawiązanie do popularnego wafelka. Jak widać design i kuchnia mają ze sobą dużo wspólnego. Płytki Kit Kat to nowa moda, która szturmem wtargnęła do aranżacyjnych trendów. Nazywane są też sticksami, czyli patyczkami. Są alternatywą dla klasycznej mozaiki, można z nimi eksperymentować na nieskończenie wiele sposobów.


Płytki Kit Kat w różnych…smakach


Wszystkie charakteryzują się małymi rozmiarami i podłużnym kształtem, układa się je zawsze wertykalnie. To łączy poszczególne propozycje, ale dzieli równie dużo. Płytki Kit Kat występują w wielu kolorach, jest klasyczna czerń i sterylna biel, ponadczasowy szary, delikatne pastele, intensywne granaty i eleganckie brązy. Ponadto płytki Kit Kat mogą przybierać nieregularne kształty, co szczególnie dobrze wygląda we wnętrzach urządzonych z wykorzystaniem elementów naturalnych, a więc w aranżacjach boho, scandi czy japandi.Sticksy bardzo dobrze odnajdują się w roli ceramiki imitującej naturalne materiały, jak kamień, drewno, korek i wiklina. Mogą mieć wykończenie błyszczące lub matowe, a także wyraźnie zarysowaną teksturę.Duże znaczenie dla ostatecznego efektu ma fuga, jaka została dopasowana do płytek. Może być ona praktycznie niewidoczna – być wąska i w kolorze płytek. W innym przypadku będzie wyrazista i kontrastująca się z ceramiką. Nietypowym jeszcze wykorzystaniem płytek Kit Kat jest połączenie ich w różnych kolorach. Mogą być to dwie barwy lub też jedna, ale w kilku odcieniach. W ten sposób wnętrze nabiera trójwymiarowości.Efektowna mozaika na talerzu. Płytki Kit Kat w kuchni


Podłużne płytki w kształcie patyczków bardzo często można spotkać właśnie w kuchni. Czy to przypadek, że „wafelki” świetnie odnajdują się właśnie w tym pomieszczeniu? Nadają wzór i teksturę przestrzeni pomiędzy blatem, a wiszącymi szafkami, będąc przy tym oryginalną dekoracją.


Do białej zabudowy pasować będą na pewno czarne płytki o połyskującym wykończeniu. Autentyczność i naturalność kuchni skandynawskiej zaakcentują jeszcze bardziej płytki imitujące naturalne drewno o nieregularnych kształtach. W pastelowych kolorach ożywią klasyczną kuchnię z drewnianym blatem.Małe, podłużne płytki bardzo dobrze sprawdzają się również do wykończenia powierzchni o nieregularnych kształtach. Przykładem jest wyspa o zaokrąglonej powierzchni. Małe płytki nie wymagają docinania, dzięki czemu łatwiej jest je ułożyć na elementach o obłych kształtach. Jednocześnie taka wyspa zyska zdecydowanie bardziej dekoracyjny wygląd.
Nietypowa ściana w łazience


Płytki ceramiczne to najpopularniejszy sposób na pokrycie ścian również w łazience. To zazwyczaj małe pomieszczenie, które wymaga bardzo przemyślanego projektu. Aby całość była „poukładana”, zaleca się wyraźny podział łazienki na strefy. Można to zrobić na kilka sposobów, również z wykorzystaniem płytek Kit Kat.

Będą ciekawie prezentowały się w strefie kąpielowej i pielęgnacyjnej. W klimat łazienki urządzonej w stylu glamour wpisują się idealnie płytki Kit Kat w czarnym kolorze o połyskującym wykończeniu lub też imitujące biały marmur bądź ciemny granit. W nowoczesnych aranżacjach zastosowanie znalazły szare płytki Kit Kat, a także w zdecydowanie intensywniejszych i bardziej wyrazistych kolorach, jak kobalt czy butelkowa zieleń. Jeśli chcesz zdecydowanie rozświetlić wnętrze, to w tej roli świetnie sprawdzą się płytki o lustrzanym wykończeniu, w kolorze złotym lub srebrnym.
Podobnie jak w przypadku kuchni płytkami sticks obudować można powierzchnie o nieregularnych kształtach, w łazience będzie to m.in. wanna narożna. W ten sposób typowy element wyposażenia łazienki staje się najbardziej oryginalnym i charakternym.Stwarzają ogromne możliwości aranżacyjne. Wyróżniają konkretne powierzchnie i strefy. Akcentują nowoczesny i minimalistyczny design, jak również zdecydowanie bardziej eklektyczny i odważny, wszystko zależy od koloru, wzoru i wykończenia. Narobiliśmy Ci smaku na design z płytkami Kit Kat w roli głównej?
Comments


bottom of page