top of page

Wnętrze uszlachetnione jasnym kamieniem

Naturalne materiały we wnętrzach od zawsze sprzyjały elegancji i wyszukanej aranżacji. Zapewniały jednocześnie wnętrzom prestiż, a przy tym nawiązywały do ponadczasowej klasyki. Niestety, naturalne surowce są drogie, a także wymagają impregnacji i specjalnej pielęgnacji, ponieważ są wrażliwe na wpływ czynników zewnętrznych. Są jednak dla nich alternatywy, które godnie je zastępują. Wśród nich są płytki imitujące naturalny kamień, tak perfekcyjnie, że trudno się oprzeć temu pięknemu złudzeniu.Kamień na podłodze i ścianach

Płytki imitujące naturalny kamień w dużym formacie tworzą jednolite powierzchnie, bez wyraźnie zaznaczonych fug. Dzięki temu mamy wrażenie, że są to podłogi i ściany stworzone przez naturę. Wielki format płytek sprzyja też optycznemu powiększeniu pomieszczeń, a efekt ten potęguje jasny kolor, czasem idealnie biały, innym razem z delikatnie szarym zabarwieniem. W kuchni takie same kamienne płytki zastosowano zarówno na podłodze, jak też ścianach. Powierzchnie poziome są więc przedłużeniem pionowych. W tym przypadku płytki cechują się subtelnym, delikatnym użyleniem, które pięknie odzwierciedla majestatyczny, ale stonowany charakter aranżacji. Kuchnia jest bardzo jasna, co zawdzięczamy też szarym frontom szafek i białym blatom.


W łazience postawiliśmy na nieco bardziej wyraziste wybarwienie kamienia. Jest to połączenie kilku odcieni szarości i brązu. Płytki inspirowane kamieniem znalazły się tylko na ścianie, doskonale współgrając z szarymi, betonowymi płytkami na podłodze. Ciekawy efekt udało się osiągnąć dzięki połączeniu na ścianie kamienia z florystycznym wzorem o niebiesko, różowo zielonym zabarwieniu.

Marmur i złoto, czyli mnożymy luksus

Majestatyczne piękno jeszcze bardziej potęguje obecność złotych elementów we wnętrzach. Blask jest jednak wyważony, dzięki czemu stylizacje w bardzo wyraźny sposób nawiązują do współczesności i minimalizmu. W kuchni biżuteryjnym charakterem wyróżnia się złota bateria sztorcowa, która idealnie współgra ze złotymi uchwytami przy szafkach. W miedzianym odcieniu złota są podstawy

wysokich krzeseł z tapicerowanymi siedziskami, których miejsce jest przy znajdującej się w centralnym obszarze wyspie. Tych kilka, stosunkowo niewielkich, elementów sprawiło, że kamienna kuchnia stała się jeszcze bardziej ekskluzywna.

Złoto pięknie odbija się w kamiennych powierzchniach również w łazience. Tutaj mamy wrażenie, że jest go nieco więcej. Złota jest bateria umywalkowa, wannowa i prysznicowa, uchwyty przy szafce, wiszące oprawy oświetleniowe, a także inne akcesoria łazienkowe w strefie z WC. Złoto w łazience jest niczym prawdziwa kolia zdobiąca unikalną, stylową kreację.


W duecie z drewnem

Kamień kojarzymy raczej z chłodem, bardziej z wnętrzami sterylnymi niż przytulnymi. Częściej pojawia się w aranżacjach glamour, niż skandynawskich czy klasycznych. Zupełnie inaczej jest z drewnem, które z kolei zawsze ociepla wnętrze i sprawia, że staje się zdecydowanie bardziej przytulne. Jest charakterystyczne dla stylizacji skandynawskich, rustykalnych, klasycznych, ale i industrialnych. W tym wnętrzu wystąpiło jednak w duecie z kamieniem.Na otwartej przestrzeni z salonem i kuchnią postawiliśmy na odważne zaakcentowanie poszczególnych stref bez płynnego przejścia na podłodze. W kuchni ułożone zostały płytki w kolorze kamienia, z kolei w salonie drewniane klepki we wzór jodełki. Na granicy strefy dziennej i kuchennej ciepło spotyka się z chłodem. Wspaniale się wzajemnie uzupełniają. Drewno sprawia też, że wnętrze

w wyraźny sposób nawiązuje do klasyki, a całość nie jest przesadnie chłodna i pełna patosu.


Kamień w szklanym odbiciu

Mocny, solidny kamień oraz kruche i delikatne szkło – trudno sobie wyobrazić połączenie jednocześnie bardziej zaskakujące i idealnie skomponowane. W kuchni szkło pojawia się w witrynach, które prezentują elegancką szklaną zastawę. W łazience szkło jest jeszcze bardziej widoczne. Nad szafką z umywalką znalazło się miejsce na duże lustro, strefa kąpielowa została wydzielona szklaną ścianą prysznicową. Na suficie pięknie prezentują się złote oprawy ze szklanymi kloszami o okrągłym i wydłużonym kształcie.

Kamień zawsze nadaje wnętrzu unikalnego wyglądu, nieszablonowego charakteru i jednocześnie wyjątkowej elegancji. Świetnie prezentuje się w duecie ze złotem, ocieplone drewnem, a także w odbiciu delikatnego szkła. Trudno jest się mu oprzeć, szczególnie jeśli gustujemy w aranżacjach szlachetnych, szykownych i wytwornych.

Comments


bottom of page