top of page

Wnętrza stworzone przez ekspertów.

Zaktualizowano: 13 paź 2020

Projektant, architekt

wnętrz czy dekorator – kto pomoże Ci najbardziej?W wyobraźni pojawia się pomysł, a może nawet już gotowa, kompletna wizja mieszkania idealnego. Okazuje się jednak, że jej urealnienie jest dużym wyzwaniem, któremu trudno jest sprostać bez odpowiedniej wiedzy, doświadczenia i kwalifikacji. Istnieje wiele zawodów i profesji ściśle związanych z projektowaniem wnętrz. Niektórzy eksperci skoncentrowani są na węższym i konkretnym zakresie projektu, inni podchodzą do niego zdecydowanie bardziej kompleksowo. W każdym jednak przypadku otrzymasz „jakąś” pomoc, ale Ty przecież oczekujesz kompleksowego wsparcia. Kto będzie dla Ciebie najlepszym partnerem w aranżacji Twojej przestrzeni do życia?Projektant planuje wnętrze funkcjonalne i estetyczne

Projektantem możemy nazwać osobę planującą zabudowę kuchenną, projektującą nowe meble do salonu czy też zajmującą się aranżacją konkretnego pomieszczenia. Projektant zajmują się wąską specjalizacją. Jego zadaniem może być również wykonanie projektu wnętrza funkcjonalnego i zgodnego z indywidualnymi preferencjami klienta. Celem jest stworzenie takiej przestrzeni, która będzie użyteczna i wizualnie odpowiadała gustom mieszkańców. Zakres obowiązków projektanta wnętrza obejmuje więc: planowanie przestrzeni i wyposażenia konkretnych pomieszczeń, ich aranżację z uwzględnieniem ostatecznego przeznaczenia, propozycje nowoczesnych rozwiązań przyczyniających się do wzrostu komfortu życia codziennego, ale też stworzenie wnętrza zgodnego z zasadami ergonomii.

Projektant będzie dla Ciebie dobrym partnerem, jeżeli chcesz odświeżyć wnętrze, przeprowadzić remont mieszkania, wprowadzić w nim zmiany w celu uczynienia bardziej funkcjonalnym i ergonomicznym.


Architekt wnętrz tworzy aranżacje ergonomiczne i dopasowane do Twoich potrzeb

W przypadku kompletnej aranżacji wnętrza wraz z rozmieszczeniem instalacji, ścian, okien i drzwi, a także mebli i sprzętów RTV/AGD nieoceniona okazuje się pomoc architekta wnętrz. Jest to specjalista, który powinien posiadać wiedzę zarówno na temat aktualnych trendów, jak też technicznych rozwiązań i aspektów. Projekt wnętrza powstaje w oparciu o budowę całego domu i mieszkania. Możliwe jest wprowadzenie zmian w jego rozkładzie, dostawiając, przesuwając lub usuwają ściany, oczywiście jeżeli jest to możliwe. Architekt wnętrz troszczy się o potrzeby klienta w szerszym zakresie niż projektant. Dąży on do stworzenia wnętrza maksymalnie funkcjonalnego i ergonomicznego, wychodząc poza schematy już istniejącego rozkładu pomieszczeń. Jeżeli jest to konieczne, wprowadza zmiany w instalacjach, a także w samej bryle budynku. Musi więc znać normy budowlane i możliwości konstrukcyjne budynku.

Zdecyduj się na architekta wnętrz, jeżeli zależy Ci na kompletnym projekcie, obejmującym instalacje i rozmieszczenie ścian. To właśnie on jest w stanie zaproponować Ci zmiany w przeznaczeniu konkretnych pomieszczeń, a także dostosowanie całości do Twoich indywidualnych nawyków, oczekiwań i tempa życia.Dekorator kreuje klimat wnętrza

Dekorator skoncentrowany jest z kolei przede wszystkim na wystroju wnętrza. Dekorujemy pomieszczenie już w ostatnim etapie projektowania wnętrza. To właśnie on troszczy się o detale odpowiadające za charakter stylizacji. Dekorator specjalizuje się w doborze tkanin i materiałów, posiada wiedzę dotyczącą właściwego łączenia kolorów i wzorów, jest zaznajomiony ze stylami wnętrzarskimi i potrafi dodatkami zmienić charakter i wygląd stylizacji. Posiada artystyczną i kreatywną duszę, nie musi jednak posiadać wiedzy z zakresu prawa budowlanego, inżynierii czy też prac wykończeniowych wnętrza.

Dekorator pomoże Ci w wyborze mebli i dodatków, zaproponuje też konkretne rozwiązania dekoracyjne, które będą ostatecznie kropką nad „i” całego projektu wnętrza. To jedna z dziedzin, która często wchodzi w skład zadań wykonywanych przez projektanta i architekta wnętrz.

Chcąc dodać już wykończonemu wnętrzu dobrego smaku, możesz zdecydować się na pomoc dekoratora. Jeżeli planujesz remont jednego pomieszczenia lub całego mieszkania, to dobrym wyborem będą usługi projektanta. Architekt wnętrz to najlepsza opcja przy zakupie nowego mieszkania i poszukiwaniu kompletnego projektu wnętrza.Comentários


bottom of page