top of page

Trendy wnętrzarskie

Zaktualizowano: 17 paź 2022

Czy znudził nam się już minimalizm? Czy sterylne wnętrza odchodzą w zapomnienie? Beton i metal już nie zaskakują? Początek roku to najlepszy moment, aby się nad tym zastanowić, pozwolić sobie na więcej w kwestii pochwały i krytyki najnowszych trendów.


Pastelowo, wyraziście, naturalnie


źródło:pinterest.comNowe trendy wnętrzarskie to połączenie bardzo skrajnych nurtów. Wydaje się, że moda na pastelowe kolory, mocne akcenty i naturalne barwy to pełna dowolność ich wyboru. Dużym zaskoczeniem mogą być pastele, czyli delikatne, nieco słodkie kolory, w szczególności rozbielony błękit, jasna lilia i kolor seledynowy, modne zarówno w dodatkach, jak też jako baza dla mocniejszych akcentów, które w trendach wnętrzarskich również zaznaczyły swoją obecność. Głos zabrała szmaragdowa zieleń, któremu towarzyszy szafir i ametyst. Nie mogło jednak zabraknąć stonowanych, naturalnych barw. W najbliższych miesiącach we wnętrzach zagoszczą spiced honey, kawa z mlekiem i czekoladowy brąz.Meble na okrągło


źródło:pinterest.com


Pozostajemy w przestrzeni, w której geometria wytycza równania. Możemy jednak spodziewać się dużych zmian, już nie będzie kanciasto, a okrągło i delikatnie. Stoliki kawowe w salonie przybierają formę walca, niektóre zostały pozbawione nóżek. Krzesła do jadalni wykonane są z giętego drewna, a w centrum pokoju dziennego staje skórzana sofa w ciepłym kolorze kawy z mlekiem. Trendy wnętrzarskie są bogate w subtelne i zaokrąglone wykończenia, dzięki którym mocno modernistyczna przestrzeń nabiera łagodniejszego charakteru.


Natura nie ustępuje


źródło:pinterest.com


Co nas bardzo cieszy! I w tym roku wypełni wnętrza, ocieplając je swoją delikatnością. Człowiek kontynuuje współpracę z naturą, tworząc rękodzieła z tego, co w przeciwnym razie poszłoby na zmarnowanie. Surowe meble ze starych desek to najlepsze wyposażenie do wnętrz rustykalnych. A lniane poduszki i wiklinowe osłonki na juki będą idealnie prezentowały się w skandynawskim salonie. Sypialnie o pastelowych barwach udekorujemy obrazkami z papieru ryżowego. Natura nie daje za wygraną.


W betonie i kamieniu


źródło:pinterest.com


Podłoga wykonana z kamienia czy betonu to symbol luksusu, kiedyś tak ją interpretowano. Dzisiaj kafelki imitujące naturalny marmur czy kamień są jednymi z najczęściej wybieranych do nowoczesnych wnętrz. Trendy wnętrzarskie ukazują jednak ich inną formą. W ubiegłym roku prym wiodły kafle heksagonalne, podczas gdy z początkiem roku na horyzoncie pojawiły się płytki trójkątne. Nie mamy też wątpliwości, że przez długi czas modne będą jednokolorowe kafelki w niesymetryczne, geometryczne wzory.


Tym razem maksymalizm


źródło:pinterest.com


Czyżby to koniec ery minimalizmu? Przez długie lata był obecny na szczycie największych wnętrzarskich trendów, podczas gdy wraz z nadejściem roku zdominował go maksymalizm. Trendy wnętrzarskie są w maksi rozmiarze! Na ciemnych tkaninach i kaflach pojawiają się duże i wyraziste motywy roślinne. Mocne kolory, duże wzory w formie niesymetrycznych geometrycznych kształtów i kwiatów w stonowanych i przykurzonych barwach…w takim wnętrzu można się zastanawiać, czy skandynawski minimalizm już nie powróci.


Trendy wnętrzarskie to zaskakujące ucieczki, wielkie powroty i przewidywalna kontynuacja niektórych trendów. Będzie kolorowo, naturalnie, subtelnie, ale też stylowo i wykwintnie, będzie naprawdę ciekawie, my już planujemy, jak Was zaskoczyć.

Comments


bottom of page