top of page

Transparentne aranżacje. Szkło we wnętrzu.


W poszukiwaniu unikalnych rozwiązań, inspirując się kodeksem modernizmu, spotykamy na swojej drodze szlachetne szkło, które we wnętrzach można wykorzystać w niestandardowy sposób. Jego uniwersalność i zarazem elegancja spotkały się z uznaniem współczesnych entuzjastów oryginalnego designu. Do nowoczesnych stylizacji wybieramy to, co jest utożsamiane z modernizmem. Minimalizm, prostota i powściągliwość przejmują stery i wytyczają kierunek, w którym zmierzamy przy planowaniu naszej przestrzeni do życia.Szkło we wnętrzu przyjmuje różne formy i kształty. Jego uniwersalność sprawia, że często jest bazą do stworzenia od podstaw nowego stylu. Pojawia się wszędzie, podkreśla konkretne elementy wyposażenia, w prosty, ale efektowny sposób nasyca wnętrze elegancją i przejrzystością. Sprawia, że staje się ono nieprzeciętnym dziełem sztuki nowoczesnej.


Przestronne wnętrze ze szkłaPotraktuj je jako praktyczny materiał, który posłuży Ci do oddzielenia od siebie poszczególnych pomieszczeń w mieszkaniu i wydzielenia stref na dużej powierzchni. Szkło we wnętrzach znalazło swoje zastosowanie na ścianach i podłogach. W ten sposób możemy optycznie powiększyć małe mieszkanie, nadając mu przestronności i otwartości. Szkło obdarzono niebywała inteligencją. Wybierając wariant z zaciemnieniem ze sterowaniem, możesz każdego dnia zmieniać charakter swojego wnętrza. To od Ciebie zależy, czy oddzielone od siebie strefy i powierzchnie będą widoczne. To doskonały sposób na aranżację kącika do pracy w salonie czy też jadalni w pokoju dziennym.
Praktyczne dodatki


Szkło we wnętrzach pojawia się również na niezbędnych elementach wyposażenia wnętrz. Przeszklona może być nie tylko kabina prysznicowa, ale transparentnego charakteru nabrać może również umywalka. Jeżeli zależy Ci na jeszcze bardziej wyszukanej aranżacji, na ścianie w łazience zawieś duże lustro. W kuchni ścianę miedzy szafkami możesz udekorować ozdobnymi panelami szklanymi z dowolną grafiką. To rozwiązanie nie tylko bardzo efektowne, ale też praktyczne, szkło jest niezwykle łatwe w utrzymaniu w czystości.


Plastyczne światło


Atmosferę i klimat w znaczącym stopniu kreuje światło. Cechuje się bardzo plastycznymi właściwościami, przez co może być czynnikiem optycznie powiększającym i ocieplającym wnętrze. Szkło doskonale się z nim komponuje. Postaw na proste formy i geometryczne kształty. Wybierz szklane kule, imitujące mydlane bański i zawieś je nad stołem na różnej wysokości. Szkło we wnętrzach jest jak kreatywny architekt, który rozprasza światło, stwarzając niesamowity efekt na ścianach i powierzchniach mebli. W salonie urządzonym w stylu glamour pięknie prezentowały się będą eleganckie, kryształowe żyrandole, z kolei w nowoczesnych loftach dekoracyjne żarówki na kolorowych kablach.

Szkło we wnętrzach w małym rozmiarze

Nawet najprostsze i najbardziej minimalistyczne aranżacje nie mogą być pozbawione dodatków. Wykonane ze szkła skutecznie przełamuj chłód modernizmu lub jeszcze bardziej go potęgują. Szkło we wnętrzach przybiera postać dużych luster na ścianach, kryształowych świeczników, wazonów udekorowanych kwiatami, a także pater i naczyń, które zdobią stoły, wiszące półki, parapety i regały. Jeżeli chcesz jeszcze bardziej przeszklić wnętrze, zdecyduj się na szklane blaty stołów i fronty szafek. Szkło może być transparentne, ale też występować w szerokiej palecie barw. To w mocnych akcentach kolorystycznych będzie rzucało się w oczy, z kolei bezbarwne i białe wzbogaci wnętrze o pierwiastek luksusu.

Szkło wciąż inspiruje projektantów i designerów, którzy poszukują nowych rozwiązań i sposobów na jego wykorzystanie we wnętrzach. Ten nieprzytłaczający materiał ma w sobie niebywały urok, nie do odwzorowania i podrobienia przez żaden inny.

Comments


bottom of page