top of page

Sypialnia w salonie. Jak ją urządzić?Masz tylko jedno pomieszczenie do wykorzystania, a do urządzenia dwa wnętrza. Salon musi być jednocześnie sypialnią i odwrotnie. Im większa przestrzeń, tym więcej możliwości, co nie oznacza, że droga do sukcesu projektowego będzie łatwa i bez przeszkód. Salon to centrum rozrywki i życia towarzyskiego. Sypialnia to kameralne, prywatne wnętrze, w którym odpoczywamy i się relaksujemy. Jak połączyć te dwa skrajne wnętrza?Sypialnia i salon w jednym tonie

Skoro już sypialnia ma się znaleźć w salonie, niech do niego pasuje wizualnie, a nawet niech będzie jego integralnym obszarem. Niech będzie to wnętrze monochromatyczne, urządzone w całości w jednej tonacji. Szczególnie dobrze sprawdzą się barwy jasne, a więc wszelkiego rodzaju, beże, biel, écru, szarości oraz delikatne pastele. Charakteru nadamy aranżacji dodatkami, a więc wzorzystą narzutą na łóżko, poduszkami na sofie, wazonami i donicami z kwiatami. Tak powstaje nowoczesne, minimalistyczne i wielofunkcyjne wnętrz


W mocnym kontraście

Sypialnię od salonu możemy oddzielić, ale nie musimy. Jeżeli jednak chcesz, żeby się wyróżniała, a nie jesteś zwolennikiem ścianek działowych i parawanów, postaw na mocny kolor (opcja dla odważnych). W salonie, w którym dominują jasne barwy, na pewno zaakcentujemy sypialnianą strefę, jeżeli pojawi się na ścianie granat, fiolet czy butelkowa zieleń. Musimy zachować spójność aranżacji, więc cała strefa z łóżkiem do spania niech będzie miała wyrazisty charakter. Z granatem pięknie skomponuje się musztardowy, pikowany zagłówek. Fiolet idealnie współgra z różowym złotem, z kolei butelkowa zieleń tworzy efektowną stylizację z intensywnym różem.


Sypialnia ukryta w szafie

To ciekawy patent dedykowany szczególnie tym, którzy nie do końca zaakceptowali fakt, że ich sypialnia koniecznie musiała znaleźć się w salonie. Nowoczesne rozwiązania sprzyjają też małym wnętrzom, które w kilku ruchach zmieniają swoje przeznaczenie, wygląd i charakter. Łóżko chowane w szafie zajmuje niewiele miejsca, jest niewidoczne w ciągu dnia, dzięki czemu salon pełni tylko funkcję wypoczynkową. Wieczorem wystarczy wysunąć łóżko, aby zamienił się on w wygodną sypialnię. Dodatkowo system może być wyposażony w kilka półek, co zwiększa przestrzeń do przechowywania.


Sypialniany kącik

Mając do dyspozycji tylko jedno pomieszczenie, zawsze warto jest spróbować podzielić je na strefy. Dzięki temu zachowujemy porządek aranżacyjny, ale też dostosowujemy przestrzeń do naszych potrzeb i nawyków. W pełni funkcjonalnej sypialni nie potrzebujemy zbyt wielu mebli. Tak naprawdę wystarczy duże łóżko, szafka nocna i lampka. Jeżeli mamy więcej miejsca, to warto zastanowić się nadModna antresola

Polubiliśmy lofty, bawimy się nimi na wiele sposobów, nadając im bardziej nowoczesnego charakteru. Znów pożądane są wysokie mieszkania, w których wykonać można antresolę. Skoro niemożliwe jest „rozciągnięcie” pomieszczenia, to rozbudujmy je w pionie. Antresola to świetne miejsce na kameralną sypialnię. Nie może na niej zabraknąć łóżka, kilku półek i dekoracyjnego oświetlenia.

W takiej sypialni odnajdziesz prywatność i intymność, pomimo że znajduje się w centrum życia rodzinnego i towarzyskiego.


W monochromatycznych czy kontrastowych barwach, w wydzielonej przestrzeni czy kameralnie na antresoli…salon z sypialnią może być wnętrzem, którym się zachwycimy i w którym poczujemy się po prostu dobrze.

Comments


bottom of page