top of page

Projekt pomieszczenia czy całego mieszkania?

Twoje mieszkanie ma być funkcjonalne i praktyczne, a przy tym urządzone modnie, z wyczuciem smaku, z niebanalnymi rozwiązaniami i zgodnie z aktualnymi trendami. Dobrze zaaranżowane wnętrze pozwala nam poczuć się w nim nie tylko dobrze, ale też wyjątkowo. Projektanci wnętrz oferują wiele możliwości współpracy. Można zamówić projekt całego mieszkania lub tylko jednego pomieszczenia. Kiedy lepiej zlecić aranżację jednego pomieszczenia, a kiedy postawić na kompleksową usługę?Puste ściany, czyli kompleksowy projekt całego mieszkania

Wyobraź sobie, chyba że nie musisz, bo właśnie jesteś w takiej sytuacji, że Twoje mieszkanie to tylko szare, puste ściany, okna i elektryka. Właśnie stałeś się szczęśliwym właścicielem mieszkania w stanie deweloperskim. Oczami wyobraźni już widzisz, gdzie będzie stała sofa w salonie, jaki kolor będą miały ściany w sypialni i jakie meble wypełnią kuchnię. Sam siebie jednak sprowadzasz na ziemię, kiedy uświadamiasz sobie, że nie wiesz, od czego zacząć, jak połączyć funkcjonalność z estetyką i jak maksymalnie wykorzystać potencjał wnętrza.


Stan deweloperski mieszkania stwarza zarówno dużo możliwości aranżacyjnych, jak też może okazać się problematyczny dla osoby, która nie ma doświadczenia w projektowaniu wnętrz. W takim przypadku wiele osób decyduje się na współpracę z projektantem wnętrz, oczekując od niego kompleksowej usługi, projektu dla całego mieszkania.


Współpraca z projektantem to na pewno duży komfort i duża szansa na zamieszkanie w czterech ścianach, które będą nawiązywały do Twojej wizji przestrzeni idealnej. Ponadto unikasz niespodziewanych wydatków, projektant bazuje tylko na Twoim zdeklarowanym budżecie. Projektant dzięki swoim kontaktom, jest w stanie zapewnić Ci też usługi wykończeniowe oraz meble i dodatki w atrakcyjnych cenach.


Metamorfoza kuchni lub pokoju dziecięcego


Mieszkasz już w domu, którego wystrój bardzo Ci odpowiada. Jak jednak każde wnętrze, wymaga odświeżenia raz na kilka lat. Może być to tylko pomalowanie ścian na inny kolor lub wymiana sofy ze stolikiem kawowym w salonie. Czasem decydujemy się jednak na zdecydowanie większą metamorfozę, ponieważ szafki w kuchni pamiętają jeszcze czasy PRL-u lub powiększyła nam się rodzina i nowy mały człowiek potrzebuje też swoje miejsca.


Jeśli nie planujesz remontu całego mieszkania, a tylko jednego pomieszczenia i chciałbyś to zrobić maksymalnie dobrze, to projekt takiego pomieszczenia na pewno Ci pomoże zrealizować ten plan. Projektanci wnętrz zajmują się nie tylko kompleksowymi realizacjami, ale też chętnie podejmują się zaprojektowania tylko jednego pomieszczenia, najczęściej jest to kuchnia i łazienka, czyli najbardziej wymagające przestrzenie w całym mieszkaniu.
Kiedy ograniczamy koszty…


Wsparcie projektanta wnętrz to dodatkowe koszty. Budżet nie zawsze pozwala na taką współpracę lub starczy jedynie na mniejszy pakiet. Po analizie swojego budżetu oraz możliwości, stwierdzasz, że salon, przedpokój i sypialnię możesz zaaranżować własnymi siłami. Więcej problemów w zaprojektowaniu przestrzeni maksymalnie funkcjonalnej dostrzegasz przy kuchni i łazience. To pomieszczenia, które urządzamy zazwyczaj na długie lata. Zmiany w nich zawsze związane są z

dużymi kosztami i większym remontem. To znacznie bardziej wymagające przedsięwzięcie niż wymiana mebli w salonie czy sypialni. Zlecasz więc zaprojektowanie wnętrza tylko tych pomieszczeń projektantowi, oszczędzając tym samym wydatki. Pomoc projektanta wnętrz przyda się również w przypadku problematycznych i nietypowych pomieszczeń, np. na poddaszu, z dużą ilością skosów, z wnękami, pomieszczeń wąskich i długich lub też z zaokrąglonymi ścianami.
Projekt całego mieszkania, a spójne i harmonijne wnętrze


Dobrze czujemy się w takiej przestrzeni, której klimat, kolorystyka i styl odpowiadają naszemu charakterowi, temperamentowi i upodobaniom. Bardzo ważna jest też spójność aranżacji wszystkich pomieszczeń w domu. Powinny mieć przynajmniej jeden wspólny mianownik. Może być to kolor, styl wnętrzarski, motyw, materiał lub dekoracje. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, ze sypialnia to miejsce, gdzie powinien panować spokój, a całość powinna sprzyjać wyciszeniu. Jeśli chodzi o salon, to czas spędza w nim cała rodzina, jednak często każdy w inny sposób – mama czyta książki, dzieci oglądają telewizję, a tata pracuje. Projekt całego mieszkania pozwala tak zaplanować całą przestrzeń, aby każdy miał w niej swoje miejsce. Jednocześnie wnętrze jest spójne, tworzy jedną harmonijną całość.


Celem projektanta wnętrz jest stworzenie Ci idealnego miejsca do życia, warunków, które pozwolą Ci realizować się w każdym aspekcie swojej codzienności. To jednak od Ciebie zależy, jak bardzo będzie on ingerował w projekt Twojego własnego M.Comentarios


bottom of page