top of page

Niech powieje nostalgią! Sypialnia w stylu boho.

Buntujące się środowisko artystów i wolnych strzelców wyrzekło się wszelkich obowiązujących konwencji. Swoje poglądy, inne niż miała burżuazja, przenosili do wszystkich stref swojego życia, postulując swój sprzeciw sztywno wyznaczonym regułom. Ich domy wyróżniały się bogactwem kolorów, tekstyliami w etniczne wzory i dekoracjami wykonanymi z naturalnych materiałów. To były początki stylu boho, który dzisiaj zachwyca swoim nostalgicznym klimatem. Sypialnia w stylu boho jest przeciwieństwem eleganckiego, minimalistycznego azylu. Na pewno są jednak w niej piękne sny…W pastelowych kolorach ziemi

Sypialnia w stylu boho sprzyja pięknym i inspirującym podróżom po najgłębszych zakątkach naszych pragnień i marzeń. Dominują w niej kolory dobrze nam znane ze środowiska naturalnego. To paleta brązów, przez które przenikają beże oraz zielenie. Nie może zabraknąć również błękitów i szarości, a także jesiennych barw, jak pomarańcz, kolor żółty czy czerwień. Sypialnia w stylu boho jest jak pastelowy krajobraz, a więc barwy przybierają „przykurzonego” odcieniu, nadaje się im pastelowego charakteru, przez co możemy dostrzec też jasne róże i łososiowe pomarańcze. Na brak kolorów nie można w takim wnętrzu narzekać. Jest ich dużo, ale dzięki nałożeniu na nie pastelowego filtru doskonale ze sobą współgrają i efektownie się uzupełniają.
Łóżko otulone ciepłem

W centrum każdej sypialni znajduje się łóżko. Sypialnia w stylu boho akcentuje jego obecność jeszcze silniej, czyniąc go jedynym głównym bohaterem aranżacji. Może być drewniane, okryte kolorowym pledem ozdobionym frędzlami, który pięknie komponować się będzie z poduszkami w białych haftowanych poszewkach. Ciekawym dodatkiem będzie zagłówek wykonany z drewnianych desek, który ozdobimy dekoracyjnym łańcuchem z cotton balls. Preferujesz mniej rustykalne akcenty w sypialni w stylu boho? Uzupełnijmy więc łóżko z materiałowym, miękkim zagłówkiem w szarym kolorze o biały baldachim. Ułożymy na beżowej lnianej narzucie kolorowe poduszki, ożywiając całość, jednak pozwalając nowoczesności nieco namieszać w ekscentrycznym boho wnętrzu.


Sypialnia w stylu boho jak malowana!

Etniczne motywy na poduszkach, ludowe wzory na frontach szafek i geometryczne kształty na zasłonach w oknach, a dodatkowo jeszcze makramy i koraliki zdobiące ściany – sypialnia w stylu boho jest przepełniona kolorami, którymi malujemy różnego rodzaju wzory, szczególnie na tkaninach. Łączymy kontrastowe barwy z chwostami, a także romantyczne łapacze snów z uroczymi piórkami. Na podłodze przy łóżku układamy dywan w kolorowe paski, a jeżeli chcemy nim uspokoić kontrastowe barwy we wnętrzu, decydujemy się na pastelowe etniczne wzory. Sypialnię w stylu boho dekorujemy ponadto świecami, które wieczorem mogą zastąpić klasyczne oświetlenie. Jeżeli chodzi o lampy, to dobrze sprawdzają się duże materiałowe abażury w jednolitych pastelowych barwach lub w wyraziste wzory. Do odpoczynku idealny będzie hamak lub huśtawka zawieszona na suficie, oczywiście jeżeli metraż sypialni nam na to pozwala.Drewno, którego nie mogło tutaj zabraknąć!

W stylu boho dostrzegamy akcenty charakterystyczne dla stylu rustykalnego, zatem obecność drewna jest tutaj obowiązkowa. Sypialnia w stylu boho wypełniona zostaje drewnianymi meblami, najlepiej o postarzanym charakterze, z metalowymi uchwytami. Może być w bielonym kolorze, jeżeli chcemy ją ozdobić kolorowymi dekoracjami. Drewno swoją obecność zaznaczy ponadto na podłodze, gdzie klepki zostaną ułożone w piękną jodełkę. Na szafkach staną drewniane skrzyneczki na drobiazgi, którym towarzyszyć będą wiklinowe kosze na biżuterię i kosmetyki.


Zrobiło się bardzo klimatycznie! Tak każdego dnia bujają w obłokach wszyscy właściciele sypialni w stylu boho. Buntują się przeciwko prostym formom, stonowanym barwom i minimalistycznym aranżacją, stawiając na fantazję, szaleństwo i beztroską radość.


Comments


bottom of page