top of page

Niech powieje nostalgią! Sypialnia w stylu boho.

Buntujące się środowisko artystów i wolnych strzelców wyrzekło się wszelkich obowiązujących konwencji. Swoje poglądy, inne niż miała burżuazja, przenosili do wszystkich stref swojego życia, postulując swój sprzeciw sztywno wyznaczonym regułom. Ich domy wyróżniały się bogactwem kolorów, tekstyliami w etniczne wzory i dekoracjami wykonanymi z naturalnych materiałów. To były początki stylu boho, który dzisiaj zachwyca swoim nostalgicznym klimatem. Sypialnia w stylu boho jest przeciwieństwem eleganckiego, minimalistycznego azylu. Na pewno są jednak w niej piękne sny…W pastelowych kolorach ziemi

Sypialnia w stylu boho sprzyja pięknym i inspirującym podróżom po najgłębszych zakątkach naszych pragnień i marzeń. Dominują w niej kolory dobrze nam znane ze środowiska naturalnego. To paleta brązów, przez które przenikają beże oraz zielenie. Nie może zabraknąć również błękitów i szarości, a także jesiennych barw, jak pomarańcz, kolor żółty czy czerwień. Sypialnia w stylu boho jest jak pastelowy krajobraz, a więc barwy przybierają „przykurzonego” odcieniu, nadaje się im pastelowego charakteru, przez co możemy dostrzec też jasne róże i łososiowe pomarańcze. Na brak kolorów nie można w takim wnętrzu narzekać. Jest ich dużo, ale dzięki nałożeniu na nie pastelowego filtru doskonale ze sobą współgrają i efektownie się uzupełniają.
Łóżko otulone ciepłem

W centrum każdej sypialni znajduje się łóżko. Sypialnia w stylu boho akcentuje jego obecność jeszcze silniej, czyniąc go jedynym głównym bohaterem aranżacji. Może być drewniane, okryte kolorowym pledem ozdobionym frędzlami, który pięknie komponować się będzie z poduszkami w białych haftowanych poszewkach. Ciekawym dodatkiem będzie zagłówek wykonany z drewnianych desek, który ozdobimy dekoracyjnym łańcuchem z cotton balls. Preferujesz mniej rustykalne akcenty w sypialni w stylu boho? Uzupełnijmy więc łóżko z materiałowym, miękkim zagłówkiem w szarym kolorze o biały baldachim. Ułożymy na beżowej lnianej narzucie kolorowe poduszki, ożywiając całość, jednak pozwalając nowoczesności nieco namieszać w ekscentrycznym boho wnętrzu.