top of page

Jak oszczędzasz czas z architektem wnętrz?

Dla jednych urządzanie mieszkania to ogromna przyjemność, innym kojarzy się z dużymi kosztami, bałaganem i nieustannie wydłużającym się czasem remontu. Są tacy, którzy decydują się samodzielnie urządzić własne M i tacy, co chętnie to zadanie powierzają profesjonalistom. Współpraca z architektem wnętrz to bardzo duże oszczędności, również czasu. Co wpływa na krótszy czas wykończenia mieszkania? Jak architekt wnętrz wspiera swoich klientów?


Projekt zgodny z Twoją codzienną rutyną

Wizję idealnego mieszkania bardzo często burzy rzeczywistość, kiedy plany przeobrażają się w działanie. Szukamy nierzadko bez żadnego planu, projektu i pomysłu poszczególnych elementów wyposażenia wnętrza, przekonując się następnie, że ostatecznie nie były dobrym wyborem. Samodzielne urządzanie wnętrza to nieustanne zmiany, ciągłe poszukiwania, obieranie nowego kierunku. Architekt wnętrz rozpoczyna współpracę z klientem od poznania jego codzienności i nawyków. To na podstawie tych informacji planuje wnętrze, aby najlepiej odpowiadało rutynie osób, które będą z niego korzystać.


Zaczynamy od budżetu

Jednym z czynników, który ma wpływ na wybór materiałów, mebli, sprzętów i dekoracji, jest budżet. Każdy „jakiś” ma, wie, ile może przeznaczyć na urządzenie mieszkania. Architekt wnętrz bazuje na zdeklarowanym budżecie klienta i planuje tak aranżację, aby go nie przekroczyć. Jeżeli działamy na własną rękę, na każdym etapie wykończenia mieszkania może się okazać, że brakuje już budżetu. W efekcie wydłuża się czas wykonywanych prac. Zdarza się również, że zakupione materiały czy meble nie pasują do stylistyki i należy je wymienić. Nie zawsze mamy taką możliwość i konieczny jest zakup nowych.


Bez dylematów, same konkrety!

Aranżacja wnętrza własnego mieszkania jest poprzedzona wieloma wątpliwościami i pytaniami. Nie mając wiedzy technicznej oraz fachowych kompetencji, trzeba pokonać bardzo wiele przeszkód. Rozważamy, czy lepiej jest urządzić taniej kuchnie czy też zostawić na późniejszy czas aranżację garderoby. Zadaniem architekta wnętrz jest tak zaprojektować wnętrze, aby sprostało ono oczekiwaniom klientów, odpowiadało ich codziennym nawykom i ostateczny koszt mieścił się w zadeklarowanym przez nich budżecie. Ponadto na początku powstaje plan działania i projekt mieszkania. Na ich podstawie realizowane są kolejne etapy, a zleceniodawca ma kontrolę nad wszystkimi działaniami.


Materiały i meble w atrakcyjnych cenach

W większości przypadków zależy nam na możliwie jak najwyższej jakości za stosunkowo niską cenę. Szukamy więc mebli, materiałów i dekoracji, porównując oferty wielu sklepów i producentów. Potrzebujemy na to kilku dni, a czasem nawet kilku tygodni. Architekt wnętrz współpracuje ze sklepach, producentami i dostawcami. Ma swoją bazę partnerów, z których usług regularnie korzysta. Negocjuje ceny i otrzymuje korzystne rabaty, co przekłada się ostatecznie na niższe koszty wykończenia wnętrza. Jednocześnie zwraca uwagę na jakość produktów, aby oprócz wizualnych korzyści zapewnić klientom również długą żywotność poszczególnych elementów wyposażenia wnętrza.Bez potknięć i pomyłek

Aranżacja wnętrza wymaga fachowej wiedzy i kreatywnego myślenia. Aby maksymalnie skrócić czas prac, należy ograniczyć czynniki, które przyczyniają się do pomyłek. W takim przypadku należałoby zachować większą ostrożność, nie podejmować nieprzemyślanych decyzji, zastanowić się kilka razy nad jednym tematem oraz zagłębić wiedzę z zakresu projektowania i aranżacji. To wymaga czasu, który jest cenny i w natłoku codziennych obowiązków nie mamy go zbyt wiele. Dobry architekt wnętrz poświęca się Twojemu zleceniu, jest zaangażowany w swoją pracę, posiada odpowiednią wiedzę, umiejętności i kompetencje. Wszystko to ma wpływ na sprawny przebieg prac.


Architekt wnętrz to nie tylko pomoc i wsparcie w urządzaniu funkcjonalnego i unikalnego wnętrza. To też strażnik Twojego czasu. Czy wiesz, że urządzanie z nim mieszkania może skrócić czas prac nawet o połowę…?

Comments


bottom of page