top of page

Jak niedrogo uzyskać efekt ekskluzywnej łazienki?

Zaktualizowano: 26 maj 2019
Twoja łazienka już sama prosi się o zmiany, ale Twój budżet nie pozwala Ci na remont z dużym rozmachem? Marzy Ci się wnętrze nie tylko praktyczne i funkcjonalne, ale opiewające w luksus, zachwycające pięknem detali i olśniewające wyszukanym designem? To musi dużo kosztować…czar pryska, remont odkładasz w czasie lub decydujesz się na rozwiązania, które w żaden sposób nie odpowiadają Twojej koncepcji. Ekskluzywna łazienka nie musi kosztować fortuny, nie zawsze zmiana wymaga uszczuplenia budżetu. Zasługujesz na odrobinę luksusu w swoim „kąpielowym salonie” za cenę na Twoje możliwości.


Zmiana tła

Od ogółu do szczegółu, czyli od bazy do detali, ekskluzywna łazienka potrzebuje odpowiedniego tła, na którym „ułożymy” poszczególne elementy. Ściany wytyczają kierunek aranżacji, odpowiadają za ogólny jej wizerunek i prezentację. Nie jesteś mistrzem w układaniu kafelków, a chciałbyś uniknąć dodatkowych kosztów zatrudniania firmy remontowej? Pomaluj ściany wodoodporną farbą. Od wielu sezonów wśród największych trendów kolorystycznych są odcienie szarości – uniwersalne, ponadczasowe i doskonale współgrające zarówno z drewnem, jak też akrylowymi i lakierowanymi białymi szafkami. Chcesz szczególnie zaakcentować jedno z miejsc w łazience, np. strefę z toaletką lub umywalką? Przyda mu się mocny kolor, np. butelkowa zieleń czy też wyrazisty fiolet.

Kawałek ekskluzywnej podłogi

Perspektywa skuwania płytek Cię przytłacza? Otwierając drzwi, wychodząc spod prysznica, robiąc pranie, trudno jest uniknąć wzroku skierowanego w dół. Ekskluzywna łazienka zachwyca dzisiaj eklektycznym charakterem. Podłoga imitująca beton, drewno, a nawet marmur kontrastuje się z połyskującymi frontami mebli, roślinnymi motywami i złotymi akcentami. Wydaje się, że ograniczony budżet nie pozwoli Ci na aż tak dużą rewolucję. A gdyby tak wybrać gres imitujący naturalne materiały i ułożyć go metodą „płytka na płytce”? Nie musisz pozbywać się starej podłogi. Można przykleić do niej nowe kafelki, stosując cienką warstwę kleju. Naśladują one kamień, beton i drewno, które ekskluzywnej łazience nadają urbanistycznego klimatu.


Magia szkła i światła
Wielkimi krokami zbliżamy się do szczegółów. Ekskluzywna łazienka wymaga szczypty magii, nie zawsze potrzebne są zmiany w kolorze ścian i powierzchni podłóg. W luksusowych wnętrzach nie może zabraknąć szklanych elementów, które we współpracy ze światłem zapraszają nas na prawdziwy teatralny spektakl designu. Na niewykorzystanej dotąd ścianie zawieś duże lustro w cienkiej ramię w kolorze złotym lub srebrnym. Uzyskasz w ten sposób efekt większej przestrzeni. Nad umywalką doskonale sprawdzi się lustro z podświetlaną ramą. Jeżeli chcesz, aby Twoja ekskluzywna łazienka była efektem geometrycznej wizualizacji, zdecyduj się na kilka luster na więcej niż jednej ścianie.

W tym teatrze jest wystarczająco dużo miejsca niż tylko dla jednego pierwszoplanowego aktora. Szkło zmienia oblicze swoje i otoczenia pod wpływem światła. Oprawy w kolorze miedzi zawieszone nad umywalką, reflektory halogenowe na suficie, które pozwalają na doświetlenie wybranej strefy, a także stojąca na półce lampa z kryształowym wykończeniem – światło to jeden z największych kreatorów luksusowych wnętrz.


Ekskluzywna łazienka w 5 minut


Mała zmiana, duży efekt? Ekskluzywna łazienka to rezultat nie tylko zmian kolorów, powierzchni i dodatkowych źródeł światła. Dopełnieniem całości są dodatki. Klasyczne wnętrze nabierze blasku, jeżeli uzupełnisz je o kilka zapachowych świec, perfumy umieścisz w flakonach z dekoracyjną pompką, a na umywalce postawisz mydelniczkę z połyskującym wykończeniem. Chłodne i sterylne stylizacje ocieplisz wiklinowymi koszykami do przechowywania oraz zielonymi roślinami w donicach. Monochromatyczne powierzchnie ożywisz z kolei dywanikiem w wyrazistym kolorze, w tym samym, co ręczniki i inne dodatki.

Łamiemy stereotypy – ekskluzywnie nie musi oznaczać drogo. Kilka drobnych zmian, szczypta sprytu i kreatywności, a Twoja łazienka nabierze blasku. Będziesz się kąpać w luksusie 😊.

Comentários


bottom of page