top of page

Drewno bohaterem nowoczesnej przestrzeni. Pomysły na drewno we wnętrzach


Kreatywny świat designu nie zapomina o niezawodnej klasyce, która w żaden sposób nie poddaje się biegnącym wskazówkom zegara. Drewno we wnętrzach wciąż jest aktualnym trendem. Nawet akrylowe powierzchnie pełne blasku nie poradziły sobie z jego mocnym charakterem i emanującym ciepłem urokiem. Naturalny materiał jest częstym bohaterem współczesnych aranżacji. Odgrywa w nich bardzo ważną rolę, sprawia, że chłodne, sterylne i monochromatyczne wnętrza nabierają subtelności i przytulnego klimatu.

Niezależnie od tego, jak dużo pomieszczeń znajduje się w mieszkaniu, powinno się zachować w ich aranżacji harmonię i spójność. Wystarczy jeden wspólny mianownik, aby połączyć je w całość. Tym razem jest to drewno wykorzystane na kilka sprawdzonych przez nas sposobów.


Drewniana podłogaTen antidotum na chłód we wnętrzu został wynaleziony już kilkaset lat temu, nikomu dotychczas nie udało się zaproponować bardziej skutecznego. Drewniana podłoga ociepla całe mieszkanie, wyjątek stanowi łazienka, gdzie zdecydowaliśmy się na ciemne płytki. Jej uniwersalny charakter pozwala na eksperymenty w dodatkach i kolorach. Drewniana podłoga połączyła wszystkie pomieszczenia w mieszkaniu, zapewniając im subtelne ciepło pomimo sterylnej bieli na ścianach.

Drewniane fronty w kuchni i salonie

Ciepło w kuchni potęgują drewniane fronty zabudowy kuchennej. Chcąc jednocześnie podkreślić minimalizm we wnętrzu, zdecydowaliśmy się na kilka wiszących szafek z frontami białym, idealnie uzupełniającymi się z jasną powierzchnią blatu. W salonie drewno również mocno zaznaczyło swoją obecność, drewniane fronty szafki z ciemnym blatem tworzą naturalną dekorację szarych ściany.Drewniany stół w towarzystwie nowoczesnych krzesełJest najważniejszym meblem w domu. To wokół niego toczy się rodzinne życie domowników i ich gości. Jego funkcja sprawia, że nawet jeżeli jest ukryty wśród innych mebli, nigdy nie pozostaje w ich cieniu. Tym razem jednak zajął zaszczytne miejsce. Wyróżnia go naturalność i autentyczność. Drewniany stół wykonany jest z jasnych desek z wyraźnie podkreślonym usłojeniem. Wsparty jest na nogach ułożonych pod delikatnym kątem, dzięki czemu ma bardziej filigranową sylwetkę. Towarzyszy mu zastęp szarych, profilowanych foteli, które swój styl retro zawdzięczają drewnianym nogom.


Drewniana ściana w sypialniSypialnia miała być przede wszystkim praktyczna, bez zbędnych dodatków. Biel na ścianach, która jest kontynuacją strefy dziennej, tym razem została zdominowana przez drewno. Wybraliśmy proste łóżko bez ramy i wezgłowia, dlatego mogliśmy sobie pozwolić na mocny akcent na ścianie. Stworzyliśmy pewnego rodzaju wezgłowie, tworząc drewnianą ścianę za łóżkiem. Wykorzystaliśmy do tego duże kafle, imitujące klepki parkietowe ułożone w oryginalną mozaikę. Drewno znacząco podniosło temperaturę w sypialni, w której nawet duża ilość bieli nie ostudzi ciepłego klimatu.


Drewno w łazienceZ drewnianej podłogi zrezygnowaliśmy w łazience, postanowiliśmy wykorzystać drewno w tym pomieszczeniu inaczej. Jest ono rzadkością w domowym SPA ze względu na swoją wrażliwość na wilgoć. Dobra konserwacja i wybór odpowiedniego gatunku pozwoliło nam bezpiecznie udekorować drewnem przytulną łazienkę. Drewniana obudowa wanny i blat pod umywalkę z praktyczną szafką stanowią efektowne przejście między szarą podłogą, a piaskowymi ścianami. W towarzystwie ciepłych barw drewno tworzy klimatyczny nastrój, a dzięki wielkoformatowym lustrom wnętrze jest bardziej przestronne i eleganckie.

Drewno we wnętrzu zawsze będzie dobrym wyborem. Na podłodze, ścianach, szafkach i suficie – wszędzie czuje się i prezentuje doskonale. Zaznacza swoją obecność wszędzie, jak zawsze subtelnie, dyskretnie i z klasą.

Comments


bottom of page