5 pomysłów na organizację miejsca w małej kuchni

Zaktualizowano: 25 gru 2019

Podczas organizacji miejsca w kuchni, należy być bardzo ostrożnym.Z pewnością, dobrze wiedzieć dokładnie, czego naprawdę potrzebujesz. Nawet najmniejsza kuchnia może być funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu. Dobrze zaprojektowana kuchnia może być nawet lepiej zorganizowana niż ta o dużo większej powierzchni. Wszystko zależy od odpowiedniego doboru mebli, ich pojemności oraz sposobie wkomponowania w niewielkie pomieszczenie. Odpowiednia organizacja miejsca do przechowywania, barwy i dodatki mogą sprawić, że mała kuchnia będzie się wydawać dużo większa.

W naszym nowym artykule znajdziesz 5 pomysłów na organizowanie przechowywania w małej kuchni. Są niezawodne!


1. Meble na wymiarKażda firma zajmująca sie produkcja kuchni jest w stanie zrobić zestaw pod wymiar, dokładnie według Twojego zapotrzebowania. Jest to droższe rozwiązanie, ale napewno posłuży na długie lata i możesz liczyć na doskonałe wykorzystanie każdego centymetra, który jest tutaj na wagę złota!


2. Niewidoczna kuchnia

Biała kuchnia ze zdjęcia to coś więcej niż kompaktowa przestrzeń – to pomieszczenie jest, po prostu, mikroskopijne! Całość mebli rozmieszczona na jednej ścianie tworzy coś w rodzaju szafy, którą można w każdej chwili zamknąć. Dzięki temu powierzchnia robocza staje się praktycznie niewidoczna i ciężko jest się zorientować że w tym miejscu jest kuchnia. Miejsce, w którym ją usytuowano to właściwie korytarz, ponieważ obok znajdują się drzwi wejściowe. Oczywiście, jeśli gotujecie na co dzień obiad z dwóch dań, to miejsce może nie być wystarczające. Ale wciąż sprawdzi się dla osób, które gotują okazjonalnie lub podgrzewają gotowe posiłki. 


3. Otwarta przestrzeń


Stonowana kuchnia oddzielona od salonu mocnym akcentem i stołem może okazać się idealnym rozwiązaniem przy niewielkiej powierzchni. Jest to rozwiazanie dość typowe, ale jak widać sprawdza się znakomicie. Od niewielkiego metrażu odciąga uwagę otwarty plan kuchni, wzbogacony o duży stół, który stanowi odseparowanie części kuchennej od strefy dziennej. Kuchnia prosto z serca…4. Stonowane barwy


Jednym ze sprawdzonych sposobów na małą kuchnię jest sprawienie, żeby wydawała się niewidoczna. Nie potrzeba nam wcale magii, ale doświadczenia i kreatywności architekta wnętrz! Neutralne kolory sprawią, że wnętrze wyda się znacznie większe.
5. Prostota & Design


Wreszcie, na koniec, sugerujemy Wam wyrzucić stare, rozpadające się i nieatrakcyjne elementy ze swojej kuchni. Wymieńcie je na atrakcyjne, nowe i modne tekstylia kuchenne, kolorowe przybory czy słoje z przyprawami. Te stare, zakurzone lub nieciekawe, zepsują nawet najpiękniejszy wystrój wnętrza. Dekoracyjne akcesoria kuchenne strategicznie umieszczone na blacie lub na otwartych regałach mogą stworzyć coś na prawdę pięknego!